Z ŻYCIA PARAFII: 24 marca 2018

Dzień Skupienia Leśników

200 leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu wzięło udział w Wielkopostnym Dniu Skupienia. Spotkanie po raz 19. odbyło się w naszym Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej.
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej, której stacje zostały wyznaczone w lesie na terenie leśnictwa Mokra. Przewodniczyli jej duszpasterze leśników: ks. Jacek Wieczorek i ks. Stanisław Wlazło. Krzyż podczas poszczególnych stacji nieśli pracownicy biura i zaproszeni goście oraz pracownicy nadleśnictw radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Kolejną częścią spotkania była konferencja, którą poprowadził ks. Jacek Wieczorek.

– Myślą przewodnią były rozważania jak być dobrym chrześcijaninem, kształtować swoje życie przez wiarę – żyć w prawdzie i doskonalić się, aby być lepszym w pracy, małżeństwie, codzienności. Rekolekcjonista podkreślił rolę przebaczenia w duchu pokory, szczególnie przed zbliżającymi się świętami – relacjonuje Edyta Nowicka, rzecznik RDLP w Radomiu.

List w związku ze spotkaniem przesłał dr inż. Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Po nabożeństwie pokutnym i spowiedzi świętej miała miejsce uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego, biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej. Biskup na nawiązał do misterium paschalnego, podkreślił rolę ofiary, z której rodzi się nowe życie. – Nie ma życia pięknego bez ofiary, nie przyjdzie nowe życie bez krzyża – powiedział. Nawiązał też do służby leśnej, która jest ofiarą na rzecz lasów i pracy leśnika, polecił też, aby ofiarować się rodzinie.

Po mszy św. uczestnicy na czele z ks. biskupem złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II składając prośbę o błogosławieństwo w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości.

Zakończeniem Wielkopostnego Dnia Skupienia było wspólne spotkanie w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium.

Organizatorami spotkania było Nadleśnictwo Stąporków, RDLP w Radomiu oraz ksiądz Stanisław Grochalak, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej.

===> Zdjęcia