Ogłoszenia duszpasterskie, 28 Niedziela Zwykła, 13.10.2019 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 15.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę po raz 19 obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z mniej zamożnych rodzin. W imieniu wszystkich stypendystów składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają różańce.
 4. Za tydzień w niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
 5. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
 6. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00, a po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. Nie będzie różańca o godz. 16.30. Różaniec odmówimy podczas procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 7. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Na ławkach kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Każda z tych Mszy świętych od­pra­wiana jest za wszyst­kich zmarłych poleconych naszej modlitwie we wszyst­kich pal­lo­tyń­skich parafiach. Każdy zmarły u­czest­ni­czy w do­brach du­cho­wych każdej­ z tych 24 ofiar eu­cha­ry­stycz­nych każdego dnia przez 30 dni. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać zawsze w pierwszym przypadku.
 8. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2020 będzie dostępna od niedzieli, 3 listopada.
 9. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych nauczycielach, katechetach i wychowawcach. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 10. W piątek, w święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia zapraszamy do modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 lekarzy, pielęgniarki i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji.
 11. W środę, 16 października przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II, a także będziemy prosić o jego wstawiennictwo.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
 • 15. X.św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16. X.św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17. X.św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18. X. – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.