Z ŻYCIA PARAFII: 4 czerwca 2015

Boże Ciało w Duraczowie

Dnia 4 czerwca 2015r o godz. 14:00 mszą św. sprawowaną przez ks. Adama Izdebskiego rozpoczęła się uroczystość Bożego Ciała w Duraczowie.

Po niej wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując  się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane były fragmenty czterech Ewangelii.

Ołtarze polowe przygotowali mieszkańcy Duraczowa.

===> Zdjęcia

Boże Ciało w Czarnej

Dnia 4 czerwca 2015r – 60 dni po Wielkanocy – mszą św. sprawowaną przez ks. Aleksandra Orzecha rozpoczęła się uroczystość Bożego Ciała w Czarnej.

Monstrancja niesiona na czele procesji przez kapłanów do ołtarzy jest znakiem przejścia ulicami żywego Jezusa, a znakiem celebracji kultu – trasa przejścia posypywana kwiatami przez dziewczynki pierwszokomunijne.

W trakcie procesji uczestnicy śpiewali  pieśni.

===> Zdjęcia