Z ŻYCIA PARAFII: 13 czerwca 2015

Odpust dzieci niepełnosprawnych

W dniu 13 czerwca br. przeżywaliśmy w naszej parafii kolejny już odpust z udziałem niepełnosprawnych dzieci. W organizację odpustu, jak co roku, włączył się Zespół Szkół przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Wszystko rozpoczęło się w samo południe Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Adam Odzimek, który zawsze w ciepłych słowach przemawia do przybyłych wyjątkowych pielgrzymów. Po Mszy Świętej zjedliśmy ciepły posiłek, by później uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez niepełnosprawną młodzież z Radomia. Piękne kreacje aktorów, malownicza sceneria i zaangażowanie w odgrywanie ról pokazały wszystkim jak piękne dzieła może czynić każdy człowiek, jeśli tylko w pełni zaangażuje swoje siły i możliwości w to co robi. Wielką pomocą wykazali się także wolontariusze, którzy pomogli przygotować to przedstawienie. Aktorzy na zakończenie przedstawienia dostali wielkie brawa, a na pamiątkę każdy otrzymał małego gipsowego misia, którego trzeba było przytulić do serca zgodnie z hasłem, którego nam w tym roku przyświecało: „Do serca przytul misia”. Potem wyszliśmy zkościoła na plac, by dalej świętować, tym razem przy wspólnym grillu. Było dużo radości i dobrych, budujących spotkań. Okazuje się, że zawsze ważne jest by być we wspólnocie i dawać ze swojego serca coś dobrego drugiemu człowiekowi.

===> Zdjęcia