Z ŻYCIA PARAFII: 23 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży w Sanktuarium

,,Kościół jest młody i żywy. Każde spotkanie, w którym młodzi gromadzą się na modlitwie, adoracji i przy okazji spontanicznie dzielą się swoja wiarą, przekonuje mnie, że Kościół jest żywy. Bardzo się cieszę, że możemy gościć Pielgrzymów z całego świata. Jestem przekonany, że dla wielu rodzin, które otworzyły w tych dniach swoje domy i swoje serce, Światowe Dni Młodzieży będą mocnym i niezapomnianym doświadczeniem”.

– ks. bp. Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej

W dniu 22.07.2016 odbyła się pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni; gdzie o godz. 12.00 została odprawiona Msza Święta. Po modlitwie ksiądz Tomasz Waśkiewicz z Lipy wraz z młodzieżą zaprezentowali sztukę “Lepsza połowa” autorstwa Michała Ziółka. Uczestnictwo w pielgrzymce do Sanktuarium było odpowiedzią na zaproszenie Jezusa i Jego Matki oraz jednocześnie przyjściem do „źródła łaski – sakramenty święte”, aby doświadczyć, że Bóg naprawdę nas kocha i pragnie. Gośćmi Sanktuarium były nie tylko pielgrzymka z końskich i Stąporkowa, ale również goście z RPA i Ukrainy.

Jak powiedział ks. Piotr Skowroński, szef koneckiego centrum Światowych Dni Młodzieży  – Nasi goście są wyjątkowi. Dzielnie znieśli trudy pieszej pielgrzymki do sanktuarium MB Wychowawczyni w Czarnej. Teraz w miejskim parku w Końskich biorą udział w Festiwalu Narodów. Pokazują swą kulturę, swe religijne pieśni i tańce. To wszystko pokazuje, że choć żyjemy w bardzo odległych krajach i różnych kulturach, to przecież tworzymy jeden Kościół. Tutaj link do artykułu: http://radom.gosc.pl/doc/3315054.Kardynal-na-SDMowym-Festiwalu-Narodow

===> Zdjęcia