Z ŻYCIA PARAFII: 21 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.

1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W niedzielę Bożego Miłosierdzia będziemy składać ofiary do puszek na potrzeby Caritas diecezji radomskiej, która wspiera dzieła miłosierdzia naszej diecezji.
  4. W Święto Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę, zawierzając siebie, nasze rodziny i cały świat Bożemu Miłosierdziu. Do tego święta przygotowujemy się przez codzienną nowennę na Mszy św. o godz. 17.00, o którą prosił siostrę Faustynę sam Pan Jezus.
  5. Bardzo dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego br. Leszkowi i młodzieży naszej parafii, służbie liturgicznej, moim współbraciom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie Liturgii Triduum Paschalnego, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy i wszystkim parafianom za liczny udział w czasie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także te, które były składane przy święceniu pokarmów na stół wielkanocny. Bóg zapłać.
  6. Naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy spokojnych, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus rozjaśni blaskiem poranka nasze całe życie, a Matka Boża Wychowawczyni radująca się ze Zmartwychwstania swojego Syna wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie radości ze Zmartwychwstania Jej Syna. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.