Z ŻYCIA PARAFII: 28 lipca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela Zwykła 28.07.2019 r.

1. W sobotę, 3 sierpnia będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Przed nami 20 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 rocznica erygowania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie 7 września. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym, i przybyłych kapłanów. Po uroczystości zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych Kół Gospodyń z naszej parafii. Prosimy o fotografie z koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni, budowy Sanktuarium, fotografie związane z naszą parafią.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po kolejnych Mszach św. nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W piątek spowiedź w Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 18.00 (w wakacje), w Duraczowie o godz. 18.00.
  7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  8. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, a po Mszy św. odmówimy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem.
  9. Ze względu na Mszę św. za chorych w pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona w sobotę, 10 sierpnia o godz. 10.00.
  10. W czwartek rozpoczyna się sierpień w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  11. W czwartek, 1 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
  • 29.VII. – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31.VII. – św. Ignacy z Loyoli, hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 01.VIII. – św. Alfons Maria Liguori, włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.