Z ŻYCIA PARAFII: 3 sierpnia 2019

Dzień Chorych

Dnia 3 sierpnia 2019 r. w naszym Sanktuarium odbył się rejonowy Dzień Chorych. Zgromadził on wielu naszych parafian, chorych, starszych, a także rodziny ludzi zmagających się z chorobą i samotnością. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP. Następnie pielgrzymi odmówili wspólnie różaniec za ludzi chorych. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Adama Odzimka. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzył wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Po homilii obecni kapłani udzielili wszystkim chorym Sakramentu Chorych. Na zakończenie Ksiądz Biskup pobłogosławił lekarstwa. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez nasze Parafianki, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Na koniec ksiądz kustosz wszystkim podziękował za przybycie i zaprosił na kolejny Dzień Chorych, który zawsze odbywa się w pierwszą sobotę sierpnia, a także na doroczną rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 – lecie naszej Parafii.

===> Zdjęcia