Z ŻYCIA PARAFII: 4 sierpnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela Zwykła 4.08.2019 r.

1. Przed nami 20 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 rocznica erygowania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie 7 września. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym i przybyłych kapłanów. Po uroczystości zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych przygotowanych przez naszych Parafian. Prosimy o fotografie z koronacji Obrazu Matki Bożej Wychowawczyni, budowy Sanktuarium, fotografie związane z naszą parafią.
  2. W środę, 7 sierpnia o godz. 12.00 przybędzie do naszej parafii pielgrzymka ze Skarżyska – Kamiennej zmierzającą na Jasną Górę. O godz. 14.00 mieszkańcy Wąsoszy podobnie jak w latach ubiegłych przyjmą pielgrzymów na posiłek, za który w imieniu wszystkich pielgrzymów bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. W czwartek, 8 sierpnia powitamy pielgrzymów z diecezji radomskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, której będzie przewodniczył J.E. Ks. biskup Henryk Tomasik. Popołudniu, ok. godz. 16.30 powitamy pielgrzymów z naszej pallotyńskiej parafii w Radomiu. Bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg zwyczajem lat ubiegłych. Pożegnamy ich w piątek rano o godz. 6.30 na Mszy św.
  4. W sobotę, 10 sierpnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  5. Za tydzień będziemy mogli złożyć po Mszach św. ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  6. We wtorek, 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 17.00.
  7. Dziękuję wszystkim Paniom, które przygotowały ciasta na Dzień Chorych, także naszym parafiankom za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich pielgrzymów. Bardzo dziękuję. Bóg zapłać.
  • 8.VIII. – św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9.VIII. – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10.VIII. – św. Wawrzyniec, rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  1. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych wypraszając dla nich Boże Miłosierdzie.
  2. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.