Z ŻYCIA PARAFII: 11 sierpnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 19 Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.

1. Przed nami 20 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 rocznica erygowania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie 7 września. Rozpocznie się ono o godz. 00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym, i przybyłych kapłanów. Po uroczystości zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych przygotowanych przez naszych parafian.
  2. W środę, 14 sierpnia na godz. 19.00 do Domu Rekolekcyjnego zapraszam na spotkanie organizacyjne Sołtysów, Koła Gospodyń, naszych Parafian, panie Pielęgniarki oraz tych, którzy chcą jeszcze włączyć się w przygotowanie uroczystości jubileuszowych naszej parafii.
  3. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  4. We wtorek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 będzie Msza św., po niej będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Sanktuarium.
  5. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego o godz. 8.30, 11.00, 17.00 i 20.15. W Wąsoszy i Duraczowie Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.45. Jest to uroczystość, w której mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Przynosimy na Mszę św. do poświęcenia zioła i kwiaty.
  6. Wszystkim Parafianom składamy podziękowanie za przyjęcie pielgrzymów pod swój dach, za przygotowanie posiłków przez parafian z Wąsoszy oraz za wszelką pomoc w podjęciu pielgrzymów z Radomia. Bóg zapłać.
  • 14.VIII. – św. Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15.VIII. – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17.VIII. – św. Jacek, jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
  1. Mocą dekretu Księdza Prowincjała Zenona Hanasa SAC z dniem 25 sierpnia br. nastąpią zmiany personalne w naszej Parafii. Jan Kędziora SAC został mianowany duszpasterzem na Karczówce w Kiecach, na jego miejsce przychodzi ks. Bogusław Bogdan SAC, wieloletni Ojciec Duchowny naszego pallotyńskiego Nowicjatu i Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Pożegnanie ks. Jana i powitanie ks. Bogusława będzie miało miejsce w niedzielę, 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00. Ks. Janowi bardzo dziękujemy za dotychczasową posługę w naszej parafii, a ks. Bogusławowi życzymy owocnej pracy u boku Matki Bożej Wychowawczyni. Polecamy obu kapłanów modlitwie naszych Parafian życząc im opieki Matki Bożej Czarneckiej i wstawiennictwa naszego Ojca Założyciela św. Wincentego Pallottiego.
  2. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.