Z ŻYCIA PARAFII: 18 sierpnia 2019

Pożegnanie Księdza Jana i powitanie Księdza Bogusława

Mocą dekretu Księdza Prowincjała Zenona Hanasa SAC z dniem 25 sierpnia br. nastąpią zmiany personalne w naszej Parafii.

Ksiądz Jan Kędziora SAC został mianowany duszpasterzem na Karczówce w Kiecach, na jego miejsce przychodzi ks. Bogusław Bogdan SAC, wieloletni Ojciec Duchowny naszego pallotyńskiego Nowicjatu i Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Pożegnanie ks. Jana i powitanie ks. Bogusława miało miejsce w niedzielę, 18 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00.

Ks. Janowi bardzo dziękujemy za dotychczasową posługę w naszej parafii, a ks. Bogusławowi życzymy owocnej pracy u boku Matki Bożej Wychowawczyni.

Polecamy obu kapłanów modlitwie naszych Parafian życząc im opieki Matki Bożej Czarneckiej i wstawiennictwa naszego Ojca Założyciela św. Wincentego Pallottiego.

===> Zdjęcia

Ogłoszenia duszpasterskie 20 Niedziela Zwykła 18.08.2019 r.

1. Przed nami 20 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 rocznica erygowania naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie 7 września. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bp Henryka Tomasika – Ordynariusza Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym i przybyłych kapłanów. Po uroczystości zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych przygotowanych przez naszych parafian.
  • 20.VIII. – św. Bernard, Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21.VIII. – św. Pius X, papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22.VIII. – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24.VIII. – św. Bartłomiej, Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.
  1. W przyszłą niedzielę po raz ostatni będziemy odprawiać dodatkową wakacyjną Mszę św. o godz. 20.15.
  2. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.