Z ŻYCIA PARAFII: 1 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 22 Niedziela Zwykła 1.09.2019 r.

1. W najbliższą sobotę, 7 września będziemy przeżywać 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni i 100 – lecie naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Druhów – Strażaków z Koziej Woli, Wąsoszy, Czarnej, Gości i Pielgrzymów na wspólne świętowanie. O godz.  12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył J.E. ks. Bp Henryk Tomasik – Ordynariusz Diecezji Radomskiej, z udziałem władz Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC wraz z Zarządem Prowincjalnym i przybyłych kapłanów. Po uroczystości od godz. 14.00 zapraszamy wszystkich na program artystyczny i degustację potraw regionalnych przygotowanych przez naszych parafian.
  2. W poniedziałek, 2 września na godz. 19.00 zapraszam strażaków naszej Parafii do Domu Rekolekcyjnego na spotkanie organizacyjne związane z uroczystością.
  3. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, katechetów i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
  4. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych wypraszając dla nich Boże miłosierdzie.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych cmentarzy parafialnych. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
  6. Ze względu na rocznicę koronacji i 100 – lecie naszej Parafii Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona 14 września o godz. 10.00.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 jest zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po kolejnych krótkie nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
  8. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej Ojczyzny.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  10. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  11. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  12. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  13. W sobotę, 7 września zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec wynagradzający przed wystawionym Najświętszym sakramentem.
  14. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 3.IX. – św. Grzegorz Wielki, Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  1. Naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom, a także dzieciom, młodzieży i gronu pedagogicznemu rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny życzymy darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.