Z ŻYCIA PARAFII: 15 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła 15.09.2019 r.

1. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy na pierwszą Mszę św. dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców w Domu Rekolekcyjnym.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  3. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas VIII, która w tym roku szkolnym będzie przygotowywała się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na te Msze św. także rodziców, aby towarzyszyli młodzieży w przygotowaniach do tego sakramentu.
  4. W sobotę, 21 września na godz. 11.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach z ks. Bogusławem, ministrantów, służbę liturgiczną oraz wszystkich, którzy chcą służyć przy ołtarzu w czasie liturgii oraz Oazę dzieci Bożych.
  • 16.IX. – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian , biskup,
  • 18.IX. – św. Stanisław Kostka, młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • 20.IX. – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego,
  • 21.IX. – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.
  1. Od soboty, 21 września w naszej parafii rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa zapraszamy do wzięcia udziału w tej katechizacji. Katechizacja składa się z 10 spotkań formacyjnych, które zakończą się dniem skupienia dla narzeczonych w pierwszą sobotę Adwentu tj. 7 grudnia 2019 r. Katechezy rozpoczynają się od godz. 9.00 w Domu Rekolekcyjnym.
  2. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.