Z ŻYCIA PARAFII: 29 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 26 Niedziela Zwykła 29.09.2019 r.

1. We wtorek rozpoczyna się październik. Przez cały miesiąc w Sanktuarium będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 15.30. Odmawiając różaniec w sposób ciągły z rozważaniami w kościele, kaplicy lub rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Marek Tomulczuk SAC. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki roczne zostaną odczytane pół godz. przed Mszą św. o godz. 15.30.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po następnych Mszach św. nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W pierwszy piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  7. Spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa różańcowego, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00.
  8. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  9. W sobotę, 5 października zapraszamy na Mszę św. do Błotnicy o godz. 10.00.
  10. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach posługujących na całym świecie.
  • 30.IX. – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1.X. – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2.X. – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4.X. – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5.X. – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.