Z ŻYCIA PARAFII: 6 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła, 6.10.2019 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 16.30. Wyjątkiem będzie środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec będzie po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy będą o godz. 15.30. Odmawiając różaniec w sposób ciągły z rozważaniami w kościele, kaplicy lub rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Jutro, 7 października będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca, Parafian i Pielgrzymów na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Marek Tomulczuk SAC. Po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki roczne zostaną odczytane pół godz. przed Mszą św. o godz. 15.30.
  3. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają różańce.
  4. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Widocznym znakiem naszej pomocy uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Także nasza parafia włącza się w tą akcję. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  5. Ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy będziemy mogli złożyć w kolejną niedzielę, 20 października.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00, a po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 16.30. Różaniec odmówimy podczas procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  7. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.