Z ŻYCIA PARAFII: 20 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie, 29 Niedziela Zwykła, 20.10.2019 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 16.30. Wyjątkiem jest środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec odmawiamy po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy o godz. 15.30.
  2. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  3. Dzisiaj można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  4. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Na ławkach kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Każda z tych Mszy świętych od­pra­wiana jest za wszyst­kich zmarłych poleconych naszej modlitwie we wszyst­kich pal­lo­tyń­skich parafiach. Każdy zmarły u­czest­ni­czy w do­brach du­cho­wych każdej­ z tych 24 ofiar eu­cha­ry­stycz­nych każdego dnia przez 30 dni. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać zawsze w pierwszym przypadku.
  5. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2020 będzie dostępna od niedzieli, 3 listopada.
  6. Został zakupiony nowy kontener na śmieci na cmentarzu. Koszt kontenera to 4000 zł. Nowy kontener stoi przy cmentarzu starym.
  7. Wspólnota Oblubienica Ducha Świętego zaprasza na sesję Szkoły Maryi, która odbędzie się w naszym Domu Rekolekcyjnym w dniach 25 – 27 października br. Szkoła rozpoczyna się Mszą św. w piątek o godz. 17.00, a zakończy Koronką do Bożego Miłosierdzia w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Panem Bogiem lub potrzebują pomocy duchowej. Będzie możliwość spotkania się także z księdzem egzorcystą. Serdecznie zapraszamy.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 22.X. – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.