Z ŻYCIA PARAFII: 28 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie, 30 Niedziela Zwykła, 27.10.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
  2. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Nie obowiązuje nas z racji uroczystości wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyjdziemy z procesją z Sanktuarium na nasze parafialne cmentarze. W czasie procesji na cmentarz będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, po jego zakończeniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00. W tym dniu nie będzie różańca za zmarłych o godz. 16.30. Odmówimy go w czasie procesji na cmentarz. Po Mszy na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Prosimy zgłaszać jeśli ktoś ma takie życzenie.
  3. Msza św. w Wąsoszy w tym dniu o godz. 8.00, a w Duraczowie o godz. 9.45. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź święta podczas każdej Mszy św. Spowiedź w Wąsoszy będzie w czwartek o 15.30.
  4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek od godz. 8.00.
  5. W sobotę, 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy o godz. 9.45, w Duraczowie o godz. 9.45. Msza św. w Błotnicy zostanie odprawiona w sobotę, 9 listopada o godz. 10.00.
  6. Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  7. Przez cały listopad o godz. 16.30 w Sanktuarium odmawiać będziemy różaniec za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych. W środę różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00. W ich intencji sprawowana będzie przez cały miesiąc Msza św. o godz. 17.00. W Wąsoszy Msza św. z wypominkami w piątki o godz. 15.30.
  8. Miejsca grobów na cmentarzu są ważne przez 20 lat. Przypominamy i prosimy o przedłużenie dzierżaw na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej. Prosimy także o porządki na grobach i wokół nich.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
  10. W poniedziałek w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To także dzień imienin ks. Tadeusza i Pana Tadeusza – naszego organisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się w intencji Solenizantów.
  11. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2020 będzie dostępna od niedzieli, 3 listopada.
  • 28. X. – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • 1. XI. – wszyscy święci Pańscy.
  1. W uroczystość Wszystkich Świętych przed naszymi cmentarzami odbędzie się kwesta do puszek na remont i zakup wyrobów medycznych do Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej. Będą kwestować wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych ze Stąporkowa wraz z opiekunami.
  2. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki  Bożej Wychowawczyni, a tym, którzy udają się na groby swoich bliskich życzymy szczęśliwej podróży. Przed podróżą pamiętajmy o modlitwie do Anioła Stróża i poleceniu siebie św. Krzysztofowi i Matce Bożej.

Intencje Mszy Świętych 28.10. – 03.11.2019 r.

Poniedziałek 28.10.2019 r.
16:00 1. †† Paulina i Teofil Kos.
2. † Grzegorz Misiowiec – od koleżanek i kolegów córki Eweliny z gminy Przeworsk.
Wtorek 29.10.2019 r.
17:00 1. † Czesław Dzwonkowski – od uczestników pogrzebu.
2. O Boże błog. i opiekę M.B.W. dla mieszkańców Grzybowa.
Środa 30.10.2019 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B.W dla Adama.
Czwartek 31.10.2019 r.
17:00 1. †† Edward w rocz. śmierci, Irena, Marek, Mirosława, Franciszek, Marianna, Czesław, Lucyna, Marian, Halina z rodz. Jedynaków.
2. † Teresa Bakalarczyk w 24 rocz. śmierci.
Piątek 01.11.2019 r. Wszystkich Świętych
08:30 1. †† Alina, Eugeniusz, Andrzej, Genowefa Sroka; Antoni, Helena, Elżbieta, Tadeusz Zamachowscy.
2. † Marianna, Wacław Kowalczyk; Józef Kuśmierczyk.
11:00 1. Za Parafian.
17:00 1.  Listopadowe.
2. †† Jadwiga, Stanisław, Waldemar Rycerscy; Stefan, Anna Czajkowscy; Janina i Stanisław Erbel.
Sobota 02.11.2019 r. Dzień Zaduszny.
08:30 1. †† Bogusław Kaczmarczyk – od uczestników pogrzebu.
11:00 1. †† Marianna Fitas; Stefan Gwarek; Ludwik i Antonina Ciaś .
17:00 1. Listopadowe.
2. † Grzegorz Misiowiec – od uczestników pogrzebu.
Niedziela 03.11.2019 r.
08:30 1. † Adam Duma.
2. †† Franciszek, Helena Młodawscy; Józef, Weronika Sorbian; Anna i Antoni Przychodnia.
11:00 1. Za Parafian.
2. †† Tomasz, Zdzisław Sidor; Stanisław i Marianna Zynkowscy; Sabina Dąbrowska.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Paweł Opara i Edyta Maleszak.