Z ŻYCIA PARAFII: 4 stycznia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu, 5.01.2020 r.

1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznaczenie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Wypominki roczne zostaną odczytane 20 minut przed Mszą świętą.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  3. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  4. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. do kaplicy Domu Rekolekcyjnego o godz. 15.00. Dzieci otrzymają medaliki.
  5. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:

Wtorek, 7.01.2020 r.

Janów: – 2 księży od strony lasu w kierunku torów, 1 ksiądz od strony zalewu do torów;

Małachów: – 1 ksiądz.

Środa, 8.01.2020 r.

Kozia Wola Mała – 2 księży od strony Czarnej,

1 ksiądz od kierunku lasu.

Czwartek, 9.01.2020 r.

Grzybów Stary, Grzybów, ul. Konecka – 1 ksiądz,

Grzybów Nowy – przy szosie – lewa strona – 1 ksiądz,

Grzybów – od głównej szosy w kierunku lasu – 2 księży po obu stronach.

Piątek, 10.01.2020 r.

Kozia Wola Duża – 2 księży od Domu Opieki,

2 księży od strony lasu.

Sobota, 11.01.2020 r.

Czarniecka Góra – Asfalt I – 2 księży,

Asfalt II – 2 księży;

Poniedziałek, 13.01.2020 r.

Czarniecka Góra – od Pensjonatu Zosieńka w dół – 1 ksiądz,

Poręba – 1 ksiądz,

Kozia Wola – przy szosie – 2 księży.

1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.