Z ŻYCIA PARAFII: 18 stycznia 2020

Ogłszenia duszpasterskie, 2 Niedziela Zwykła, 19.01.2020 r.

1. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  2. W środę, 22 stycznia obchodzimy uroczystość Świętego Wincentego Pallottiego, założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży i Braci Pallotynów. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. ku czci św. Wincentego o godz. 17.00.
  3. Dziś przypada dzień imienin Pasterza naszej Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Polecajmy Solenizanta Bogu w naszych osobistych modlitwach.
  4. W tym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie nas w swoich domach. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary, które zostały złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Będą przeznaczone na cele parafialne. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Krótkie sprawozdanie z kolędy przedstawię w przyszłą niedzielę w ramach ogłoszeń duszpasterskich.
    • 21.I. – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
    • 24.I. – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
  1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium, a szczególnie naszym Babciom i Dziadkom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Szczęść Boże.