Z ŻYCIA PARAFII: 28 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020 r.

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00.
  2. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30 oraz w Wąsoszy o godz. 15.30.
  3. Na czas trwania pandemii uruchomiliśmy na naszym Facebooku Sanktuarium transmisję Apelu Maryjnego o godz. 21.00 i niedzielnej Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  5. W czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W piątek spowiedź święta w Sanktuarium o godz. 16.30 w czasie Drogi Krzyżowej i Mszy św., w Wąsoszy spowiedź o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  7. W związku z pandemią w tym dniu od godz. 8.00 odwiedzimy tylko chorych z posługą sakramentalną, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii lub telefonicznie.
  8. Msza św. w Błotnicy i spowiedź w I sobotę miesiąca o godz. 10.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  10. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową czyli uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Z racji pandemii nie będzie procesyjnego wejścia z palmami na Mszy św. o godz. 11.00 i poświęcenia palm. Przewidziany jest tylko obrzęd błogosławieństwa palm na początku liturgii Mszy świętej.
  11. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Spowiedź w Wąsoszy, Duraczowie odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca o wyznaczonych godzinach, w Błotnicy w I sobotę miesiąca, w Sanktuarium codziennie od poniedziałku, od godz. 16.30. Przed godz. 17.00 będzie udzielana Komunia święta. Prosimy o sukcesywne spowiadanie się. Prosimy także o stosowanie odpowiednich odstępów od siebie na co najmniej 1,5 metra. Nie będzie księży z dekanatu, dlatego spowiedź świętą rozciągamy w czasie, aby każdy, kto chce – mógł się wyspowiadać. W czasie Triduum Sacrum spowiedzi nie będzie. Przypominamy, że według obowiązującego prawa kościelnego, czas na spełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca br.
  12. Dziękujemy członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Czarnej i Czarnieckiej Góry za przekazanie palmy na Niedzielę Palmową.
  13. Dziękujemy mieszkańcom Czarnieckiej Góry i Błotnicy za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.
  14. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.