Z ŻYCIA PARAFII: 18 kwietnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 19.04.2020 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Święty Jan Paweł II wypowiedział takie słowa w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.
  2. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Sanktuarium w tym trudnym czasie. Dziękujemy za ofiary przekazywane osobiście i ofiary przekazywane za pośrednictwem konta bankowego podanego na naszej stronie internetowej (z tytułem wpłaty: TACA ON – LINE lub ofiara za intencję Mszy św. z dnia….). Bóg zapłać.
  3. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi od 20 kwietnia w kościołach i kaplicach może znajdować się 1 osoba na 15 m. kw. powierzchni. W naszym kościele na liturgii może przebywać 30 osób, w kaplicy do 10 osób.
  • 23, IV. – św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski.
  • 25. IV. – św. Marek Ewangelista, według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.