Z ŻYCIA PARAFII: 25 kwietnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maryjny. Od piątku, 1 maja rozpoczynamy codziennie nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Sanktuarium o godz. 16. 30, w środy z racji Nowenny litanię będziemy śpiewać w czasie komunii św. podczas Mszy św. W Wąsoszy o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Także w naszych rodzinach śpiewajmy Litanię Loretańską, pieśni maryjne i odmawiajmy różaniec czy Apel Maryjny.
  2. Biskup Radomski Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych przebywających w tym czasie w granicach Diecezji Radomskiej. Wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy Biskup Tomasik zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca.
  4. W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź do Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa majowego, w Wąsoszy od godz. 17.30, Duraczowie o godz. 18.00.
  5. W I piątek miesiąca zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa Henryka Tomasika odwiedzimy z posługą sakramentalną tylko tych chorych – zachowując konieczne środki bezpieczeństwa – których rodziny o to poproszą. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  6. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego zawartego w Piśmie świętym.
  7. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy modlić się nowe powołania.
  8. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja.
  9. W tym dniu zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Jest to także I Sobota. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, po Mszy św. będzie różaniec wynagradzający.
  10. Z racji Uroczystości nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 10.00 w Błotnicy.
  11. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Sanktuarium w tym trudnym czasie. Dziękujemy za ofiary przekazywane osobiście i ofiary przekazywane za pośrednictwem konta bankowego podanego na naszej stronie internetowej (z tytułem wpłaty: TACA ON – LINE lub ofiara za intencję Mszy św. z dnia….). Bóg zapłać.
  12. Dziękuję anonimowemu sponsorowi i wykonawcy z naszej parafii za ogrodzenie wokół naszego krzyża misyjnego. Bóg zapłać.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  14. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej w czasie każdej Mszy św. o godz. 17.00.
  15. Odpowiadając na apel Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, będziemy modlić się o deszcz słowami Suplikacji na zakończenie każdej Mszy św. Zachęcamy także do tej modlitwy w naszych rodzinach.
  16. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi od 20 kwietnia w kościołach i kaplicach może znajdować się 1 osoba na 15 m. kw. powierzchni. W naszym kościele na liturgii i nabożeństwach może przebywać 30 osób, w kaplicy do 10 osób z zachowaniem pozostałych środków ostrożności: bezpiecznych odległości między sobą i zasłaniania nosa i ust. (maskę zdejmujemy tylko na Komunię świętą, którą możemy przyjąć na rękę lub do ust). Z tego obowiązku zwolnieni są kapłani na czas sprawowania liturgii. Dotyczy to także pogrzebów, po Mszy św. na cmentarz udajemy się samochodami. Na cmentarzu w czasie obrzędów może przebywać 50 osób zachowując te same środki ostrożności.
  • 29. IV. – św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • 2. V. – św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.