Z ŻYCIA PARAFII: 2 maja 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Dobrego Pasterza, 3.05.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.
  4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy modlić się o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby życia konsekrowanego.
  5. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium o godz. 16.30, w środy litanię loretańską śpiewamy w czasie komunii św. podczas Mszy o godz. 17.00. W Wąsoszy o godz. 18.00.
  7. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Sanktuarium. Dziękujemy za ofiary przekazywane osobiście i ofiary przekazywane za pośrednictwem konta bankowego podanego na naszej stronie internetowej (z tytułem wpłaty: TACA ON – LINE). Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej w czasie każdej Mszy świętej.
  10. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Jest to także dzień imienin ks. Stanisława. W tym dniu będziemy także modlić się za ks. Bogusława, który obchodził swoje imieniny w Wielkim Poście. Za obu Solenizantów będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 17.00.
  11. Biskup Radomski Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 8 maja 2020 r. z racji przypadającej w tym dniu uroczystości św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Patrona Polski. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych przebywających w tym czasie w granicach Diecezji Radomskiej. Wszystkich, którzy skorzystają z dyspensy Biskup Tomasik zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
  12. W naszym kościele na liturgii i nabożeństwach może przebywać 30 osób, w kaplicy do 10 osób z zachowaniem środków ostrożności: bezpiecznych odległości między sobą i zasłaniania nosa i ust. (maskę zdejmujemy tylko na Komunię świętą, którą możemy przyjąć na rękę lub do ust). Z tego obowiązku zwolnieni są kapłani na czas sprawowania liturgii. Dotyczy to także pogrzebów, po Mszy św. na cmentarz udajemy się samochodami. Na cmentarzu w czasie obrzędów może przebywać 50 osób zachowując te same środki ostrożności.
  13. Zachęcamy wszystkich i prosimy o modlitwę w intencji o deszcz, o zachowanie naszej ojczyzny od klęski suszy.
  • 6. V. – św. Apostołowie Filip i Jakub, należeli do Dwunastu Apostołów.
  • 8. V. – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.
  1. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Dobrego Pasterza w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.