Z ŻYCIA PARAFII: 22 sierpnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, 21 Niedziela Zwykła, 23.08.2020 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jerzego Gugałę SAC z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego w Ząbkach, który głosi Słowo Boże, po Mszach św. zbiera ofiary na rzecz misji pallotyńskich.
  2. W ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w Bejrucie zebraliśmy 1780 zł. Ofiary zostały przekazane do Caritas Polska. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. Przed nami 21. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Wychowawczyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, 5 września, której będzie przewodniczył J.E. ks. biskup Ordynariusz Henryk Tomasik.
  4. W środę, 26 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do Sanktuarium na Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. odpustowa połączona z dożynkami o godz. 18.00. Prosimy mieszkańców Wąsoszy i Małachowa o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  5. W Duraczowie Msza św. w tym dniu o godz. 19.00.
  6. W przyszłą niedzielę po raz ostatni będziemy odprawiać dodatkową Mszę św. w czasie wakacji o godz. 20.15.
  • 24. VIII. – św. Bartłomiej Apostoł, powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu,
  • 26. VIII. – Matka Boża Częstochowska,
  • 27. VIII. – św. Monika, matka św. Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie,
  • 28. VIII. – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła,
  • 29. VIII. – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.