Z ŻYCIA PARAFII: 10 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, 28 Niedziela Zwykła, 11.10.2020 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 16.30. Wyjątkiem jest środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec jest po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy codziennie o godz. 15.30. Odmawiając różaniec w sposób ciągły z rozważaniami w kościele, kaplicy lub rodzinie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00. Dzieci otrzymają różańce
  3. Za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj w kościele przeżywamy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. można złożyć ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów. W imieniu wszystkich stypendystów składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  6. We wtorek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja różańcowa wokół Sanktuarium. Nie będzie w tym dniu różańca o godz. 16.30. Różaniec odmówimy podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  7. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o nauczycielach, katechetach i wychowawcach. Otoczmy ich w tym dniu naszą modlitwą.
  8. W piątek, 16 października przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. W tym dniu będziemy dziękować Bogu za jego pontyfikat i prosić o jego wstawiennictwo.
  9. Zakupiliśmy nową podstawę pod paschał. Jest to dar młodzieży, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo dziękujemy za dar ołtarza. Bóg zapłać.
  • 13. X. – bł. Honorat Koźmiński, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15. X. – św. Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16. X. – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • 17. X. – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.