Z ŻYCIA PARAFII: 24 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, 30 Niedziela Zwykła, 25.10.2020 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 16.30. W środę z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni różaniec jest po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy o godz. 15.30.
  2. Na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy w ubiegłą niedziele złożyliśmy 1020 zł. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Na ławkach kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Każda z tych Mszy świętych od­pra­wiana jest za wszyst­kich zmarłych poleconych naszej modlitwie we wszyst­kich pal­lo­tyń­skich parafiach. Każdy zmarły u­czest­ni­czy w do­brach du­cho­wych każdej­ z tych 24 ofiar eu­cha­ry­stycz­nych każdego dnia przez 30 dni. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać zawsze w pierwszym przypadku – mianowniku.
  5. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2021 będzie dostępna od niedzieli, 8 listopada.
  6. W niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z sytuacją nasilającej się pandemii koronawirusa nie będzie procesji na cmentarz i Mszy św. o godz. 13.00 na cmentarzu. Natomiast odmówimy różaniec na cmentarzu za zmarłych o godz. 13.00. Prosimy o pozostanie przy grobach swoich bliskich, tylko kapłani przejdą w procesji różańcowej. W tym dniu nie będzie już różańca za zmarłych w Sanktuarium o godz. 16.30. Po modlitwie różańcowej będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. Prosimy zgłaszać, jeśli ktoś ma takie życzenie. Zgodnie z nowymi wytycznymi w naszym kościele może przebywać 70 osób z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Ofiarujmy zmarłym dar naszej modlitwy i Komunii świętej.
  7. Msza św. w Wąsoszy będzie o godz. 8.00, w Duraczowie o godz. 9.45.
  8. W poniedziałek, 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy o godz. 9.45, w Duraczowie o godz. 9.45.
  9. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych, prosząc o dar miłosierdzia Bożego dla nich.
  10. Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  11. Miejsca grobów na cmentarzu są ważne przez 20 lat. Przypominamy i prosimy o przedłużenie dzierżaw na kolejne lata. Można tego dokonać w kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej. Prosimy także o porządki na grobach i wokół nich.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańca świętego.
  13. W środę w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To także dzień imienin ks. Tadeusza i pana Tadeusza – organisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się za Solenizantów.
  • 28. X. – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni, a tym, którzy udają się na groby swoich bliskich życzymy bezpiecznej podróży. Przed podróżą pamiętajmy o modlitwie do Anioła Stróża i poleceniu siebie św. Krzysztofowi i Matce Bożej.