Z ŻYCIA PARAFII: 14 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterska, 33 Niedziela Zwykła, 15.11.2020 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. Na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy w ubiegłą niedzielę złożyliśmy 720 zł. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. Codziennie modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. O godz. 16.30 odmawiamy za nich różaniec, w środy po Mszy św., o godz. 17.00 polecamy ich Bożemu Miłosierdziu we Mszy św. Wypominki i Msza św. w Wąsoszy w każdy piątek o godz. 15.30.
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  • 17. XI. – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18. XI. – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20. XI. – św. Rafał Kalinowski, uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.