Z ŻYCIA PARAFII: 21 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Chrystusa Króla, 22.11.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
  2. Zwyczajem lat poprzednich od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane w naszej parafii świece Caritas na stoły wigilijne. Za małe świece składamy ofiarę 5 zł., za duże 15 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Po wigilii możemy zapalić je na grobach naszych bliskich.
  3. W pierwszą Niedzielę adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać w zakrystii.
  • 24. XI. – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni, życzymy błogosławieństwa Chrystusa Króla Wszechświata i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.