Z ŻYCIA PARAFII: 13 lutego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 6 Niedziela Zwykła, 14.02.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Zapraszamy do kaplicy domowej Domu Rekolekcyjnego. Dzieci otrzymają świece i odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
  3. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Otoczmy modlitwą wszystkich zmagających się z chorobą alkoholową.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową nasze głowy zostaną posypane popiołem na znak pokuty. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00, w Błotnicy o godz. 10.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oraz zupełna wstrzemięźliwość od alkoholu.
  6. Przepisy liturgiczne przypominają nam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  7. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
  8. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.00. Msza św. będzie już bez kazania.
  9. Za każdorazowy udział w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  10. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
  11. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.