Z ŻYCIA PARAFII: 1 maja 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkanocna, 2.05.2021 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  3. Jutro, 3 maja obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji i uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
  4. Z racji, że jest to pierwszy poniedziałek miesiąca, wypominki roczne za zmarłych zostaną odczytane o 16.20, a po wypominkach rozpoczniemy nabożeństwo majowe.
  5. Za tydzień będzie można złożyć po Mszach św. ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny Litanię Loretańską śpiewamy w czasie Komunii św. W Wąsoszy nabożeństwa majowe i Msza św. o godz. 18.00.
  7. W sobotę przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Jest to także dzień imienin ks. Stanisława. W intencji Solenizanta będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 17.00.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W tym dniu udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 zachowując wszelkie środki ostrożności. Spowiedź św. w Sanktuarium od godz. 16.30 w czasie nabożeństwa majowego, w Wąsoszy od godz. 17.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  9. W czwartek, 6 maja na godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci mających w tym roku przyjąć I Komunię św. do Domu Rekolekcyjnego na spotkanie organizacyjne.
  11. w poniedziałek, 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
  12. we wtorek, 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  13. w czwartek, 6 maja – święci apostołowie Filip i Jakub;
  14. w sobotę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.
  15. Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.