Z ŻYCIA PARAFII: 29 maja 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Trójcy Świętej, 30.05.2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Polecamy dzieci i rodziców naszej modlitwie.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00. wszystkie dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 16.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W środy w czasie Komunii św. podczas Mszy o godz. 17.00 z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni.
  5. W czwartek, 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W czasie procesji prosimy o zachowanie odległości 1,5 m. lub zakrywanie ust i nosa maseczką. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Przemysław Krakowczyk SAC. Prosimy o przygotowanie ołtarzy naszych parafian:
  • I ołtarz – mieszkańcy Czarnieckiej Góry;
  • II ołtarz – mieszkańcy Czarnej (od kościoła do cmentarza);
  • III ołtarz – mieszkańcy Czarnej (w stronę Grzybowa) oraz mieszkańcy Grzybowa;
  • IV ołtarz – mieszkańcy Koziej Woli.
  1. Uroczystość Bożego Ciała w Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45.
  2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Pielgrzymów, Gości, Strażaków z Czarnej, Koziej Woli, Wąsoszy, dzieci, Żywy Różaniec, Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Szkołę Maryi do wspólnego świętowania Bożego Ciała.
  3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół naszego Sanktuarium ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
  4. W oktawie Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 16.30. W środę Nowenna do Matki Bożej Wychowawczyni o godz. 16.30. Po zakończeniu oktawy Bożego Ciała wracamy do stałych godzin nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30.
  5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W czwartek, w Boże Ciało swoje imieniny obchodzi brat Leszek. Będziemy modlić się za Solenizanta na Mszy św. o godz. 17.00 i polecać brata Leszka opiece Matce Bożej Wychowawczyni.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  9. W Boże Ciało na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  10. W I piątek miesiąca spowiedź w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od 15.30, w Duraczowie o godz. 18.00.
  11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00.
  12. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00 z medytacją, przed Mszą św. o godz. 16.30 będzie różaniec wynagradzający.
  13. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  • we wtorek, 1 czerwca – św. Justyn, męczennik, filozof;
  • w sobotę, 5 czerwca – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.