Z ŻYCIA PARAFII: 5 czerwca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 10 Niedziela Zwykła, 6.06.2021 r.

1. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii św. Otoczmy dzieci i rodziców naszą modlitwą. Zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 18.00 na spowiedź dzieci.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczynamy w naszej parafii Jerycho Rodzin. Jest to całodobowa modlitwa adoracyjno – wynagradzająca w intencji świętości małżeństw i rodzin. Jerycho potrwa do poniedziałku do Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych prosząc dla nich o Boże Miłosierdzie.
  4. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. W najbliższą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00, następnie po wprowadzeniu do naszej świątyni obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej i relikwii św. Joanny Beretty Molli odmówimy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek, 10 czerwca o godz. 18.00.
  8. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 17.00 będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  9. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za przygotowanie pięknych tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało i wspólną modlitwę. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, ministrantom, Strażakom z Koziej Woli, Czarnej i Wąsoszy, Członkiniom Żywego Różańca, Niewiastom niosącym feretrony, Panu Tadeuszowi – organiście, moim współbraciom. Dziękuję panu Andrzejowi Jedynakowi za ofiarowanie chlebków przy III ołtarzu. Wszystkim bardzo dziękuję. Bóg zapłać.
  10. W oktawie Bożego Ciała nie ma nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30. Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewamy podczas procesji na zakończenie Mszy św. Po zakończeniu oktawy – od piątku nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
  11. W najbliższą sobotę, 12 czerwca zapraszamy na Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Rekolekcyjnym. Zapraszamy pary narzeczonych, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
  12. Z racji ślubu w sobotę, nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o godz. 17.00.
  13. W tym tygodniu patronuje nam:
  • we wtorek, 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa, oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.