Z ŻYCIA PARAFII: 17 lipca 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 16 Niedziela Zwykła, 18.07.2021 r.

1. W sobotę, 7 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Henryka Tomasika. Podczas Mszy św. ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. W za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i wszelkie pojazdy mechaniczne.
  3. Przyszła niedziela, 25 lipca będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na ten cel, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
  • w czwartek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów;
  • w piątek, 23 lipca – św. Brygida, zakonnica, patronka Europy;
  • w sobotę, 24 lipca – św. Kinga, dziewica.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.