Z ŻYCIA PARAFII: 23 października 2021

Ogłoszenia duszpasterskie 30 Niedziela Zwykła 24.10.2021 r

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie do Sanktuarium o godz. 30. W środę z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni różaniec jest po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy o godz. 15.30.
  2. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  3. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Na ławkach kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion bliskich nam zmarłych. Zgodnie z tradycją jako Pallotyni w całej Polsce odprawiamy w listopadzie Msze święte za zmarłych. Codziennie sprawujemy 24 Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Każda z tych Mszy świętych od­pra­wiana jest za wszyst­kich zmarłych poleconych naszej modlitwie we wszyst­kich pal­lo­tyń­skich parafiach. Każdy zmarły u­czest­ni­czy w do­brach du­cho­wych każdej­ z tych 24 ofiar eu­cha­ry­stycz­nych każdego dnia przez 30 dni. Jedna z tych 24 Mszy świętych jest odprawiana w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać zawsze w pierwszym przypadku – mianowniku.
  4. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2022 będzie dostępna od niedzieli, 7 listopada.
  5. W czwartek w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. To także dzień imienin ks. Tadeusza i pana Tadeusza – organisty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie której będziemy modlić się za Solenizantów.
  6. Bardzo proszę i przypominam, że robiąc porządki na grobach swoich bliskich, aby wyrzucać śmieci do kontenerów. Nie wyrzucajmy ich za parkan lub komuś innemu za grób. Cmentarz jest miejscem świętym, wspólnie zadbajmy, aby miejsce, na którym spoczywają nasi bliscy wyglądało godnie i czysto.
  7. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.
  • w czwartek – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.