Z ŻYCIA PARAFII: 4 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, 2 Niedziela Adwentu, 5.12.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W środę, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30.
  3. Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o dzieciach i młodzieży z ubogich rodzin. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.
  4. Przez cały Adwent zapraszamy do Sanktuarium na Roraty o godz. 17.00.
  5. Za tydzień będzie można złożyć po Mszach św. ofiary na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Za każdą ofiarę już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami.
  7. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych wypraszając Boże Miłosierdzie dla zmarłych.
  8. W III Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Grzegorz Suchodolski SAC. Rekolekcje adwentowe potrwają od niedzieli do wtorku włącznie. Na poniedziałek przewidziana jest spowiedź. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Księdza rekolekcjonistę oraz naszych Parafian polecamy modlitwie.
  9. W tym tygodniu patronuje nam:
  • we wtorek – Święty Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.