Z ŻYCIA PARAFII: 25 grudnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny, 26.12.2021 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2021 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się silne Bogiem.
  2. W piątek, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu, będziemy przepraszać za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zostanie także przedstawione sprawozdanie z działalności parafii za rok 2021.
  3. W Wąsoszy Msza św. na zakończenie roku o godz. 15.30.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. W sobotę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z całym Kościołem będziemy modlili się o pokój na świecie. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  6. Z racji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki nie będzie Mszy św. w Błotnicy.
  7. W tym roku wizytę duszpasterską czyli kolędę planujemy podobnie jak w zeszłym roku. Chcemy spotkać się z Wami na Eucharystii w kościele. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w Nowym Roku dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.
  8. Ksiądz biskup Marek Solarczyk udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na dzień 31 grudnia 2021 roku.

Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Radomskiej, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

• w poniedziałek – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;
  • we wtorek – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask od Świętej Rodziny oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.