Z ŻYCIA PARAFII: 9 kwietnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa, 10.04.2022 r..

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego najważniejszym punktem będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania liturgii Wielkiego Tygodnia.
  2. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. To dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w ciszy potrwa do godz. 22.00.
  3. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 ulicami naszej parafii. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 22.00 zapraszamy na Gorzkie Żale połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i absolutna abstynencja.
  4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00. Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. od poświęcenia ognia. Na Liturgię przynosimy osłonięte świece.
  5. Do czuwania przy Grobie Pańskim zapraszamy jak co roku Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej, Koziej Woli i Wąsoszy.
  6. W Wąsoszy Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18.00, w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 (od kapliczki w stronę kaplicy), a po niej Liturgia Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę Liturgia o godz. 19.00.
  7. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii osoby chore i cierpiące, które odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 8.00.
  8. Spowiedź święta w Sanktuarium w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. wieczornej oraz po Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
  9. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja z procesją w Sanktuarium i w Wąsoszy o godz. 6.00.
  10. W Duraczowie Msze św. w Święta o godz. 9.45.
  11. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
  12. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Duraczowa za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w wysokości 300 zł., mieszkańcom Grzybowa Nowego za ofiarę 340 zł. Bóg zapłać.
  13. W środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają przyjąć chrzest w Niedzielę Wielkanocną na katechezę i podpisanie ksiąg chrzcielnych.
  14. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:
  • Czarna – Sanktuarium: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
  • Grzybów Nowy: 9.45.
  • Kozia Wola Mała: 10.15
  • Kozia Wola Duża (Remiza): 10.30.
  • Kozia Wola – Kompleks Opiekuńczy u Stępniów – 10.45.
  • Duraczów: 11.45.
  • Błotnica Mała: 12.00.
  • Błotnica Duża: 12.15.
  • Wąsosz: 13.00.
  • Małachów: 13.20.
  1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami.
  2. Dzisiaj można złożyć ofiary na remont ogrodzenia na naszym parafialnym cmentarzu. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
  3. Wszystkim naszym Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium życzymy głębokiego przeżycia świętego Triduum Paschalnego i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.