Z ŻYCIA PARAFII: 23 kwietnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Bożego Miłosierdzia, 24.04.2022 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Święty Jan Paweł II wypowiedział takie słowa w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Radomskiej.
  2. Od przyszłej niedzieli, 1 maja rozpoczynamy codziennie nabożeństwa majowe z litanią loretańską. W czasie nabożeństwa będziemy słuchać czytanek majowych, Msza św. będzie już bez krótkiej homilii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w Sanktuarium o godz. 16.30, w środy z racji Nowenny litanię będziemy śpiewać w czasie Komunii św. podczas Mszy. W Wąsoszy Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  3. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  • poniedziałek – Święty Marek Ewangelista, bliski współpracownik Świętego Pawła;
  • wtorek – Święty Wojciech, biskup i męczennik, patron Polski;
  • piątek – Święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
  1. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.