Z ŻYCIA PARAFII: 23 lipca 2022

Ogłoszenia duszpasterskie, 17 Niedziela Zwykła, 24.07.2022 r.

1. W sobotę, 6 sierpnia będziemy obchodzić w Sanktuarium Dzień Chorych. Zapraszamy na tę uroczystość chorych, cierpiących, starszych oraz parafian i pielgrzymów. Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec za chorych. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna OCis. Podczas Mszy św. O. Opat zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw. Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do poświęcenia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy samochody i inne pojazdy. Także w niedzielę, 31 lipca po każdej Mszy św. będziemy błogosławić i święcić wszystkie pojazdy.
  • poniedziałek – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu; Święty Krzysztof, męczennik, patron kierowców i podróżujących;
  • wtorek – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • piątek – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.