Z ŻYCIA PARAFII: 15 października 2022

Ogłoszenia duszpasterskie, 29 Niedziela Zwykła, 16.10.2022 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Wyjątkiem jest środa z racji Nowenny do Matki Bożej Wychowawczyni. W tym dniu różaniec odmawiamy po Mszy św.
  2. Nabożeństwa różańcowe w Wąsoszy o godz. 15.30.
  3. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Dzisiaj w kościele przeżywamy 22. Dzień Papieski. Po Mszach św. można złożyć ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów. W imieniu wszystkich stypendystów dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
  5. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla naszej ojczyzny.
  6. Przez cały listopad w Sanktuarium o godz. 16.30 będziemy odmawiać różaniec za bliskich nam zmarłych oraz za dobrodziejów i współpracowników Sanktuarium, w środy po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. Za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych będziemy odprawiać cały listopad Mszę świętą o godz. 17.00. Na ławkach kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion bliskich zmarłych. Wypisane wypominki listopadowe i roczne składamy w zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie, aby uniknąć pomyłek. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać zawsze w pierwszym przypadku – mianowniku.
  8. Księga z intencjami Mszy św. w Sanktuarium na rok 2023 będzie dostępna od czwartku, 3 listopada.
  • poniedziałek – Święty Ignacy Antiocheński, po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
  • wtorek – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
  • czwartek – Święty Jan Kanty, prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
  • sobota – Święty Jan Paweł II, papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.