Z ŻYCIA PARAFII: 26 listopada 2022

Intencje Mszy św. 28.11-04.12.2022 r.

Poniedziałek 28.11.2022 r.
17:00 1. † Józef Szmygiel – w 6 rocz. śmierci.
2. Wypominki Listopadowe.
Wtorek 29.11.2022 r.
17:00 1. Wypominki Listopadowe.
2. †† Bogumił, Daniela, Tadeusz, Danuta Odziomek.
Środa 30.11. 2022 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Wypominki Listopadowe.
Czwartek 01.12.2022 r.
17:00 1. O powołania kapłańskie i zakonne.
2. Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę M.B.W. dla Janiny w 69 rocz. urodzin.
Piątek 02.12.2022 r.
17:00 1. †† Gustaw i Jadwiga Mościńscy.
2. †† Łucja Krawczyńska i Józefa Krawczyńska.
Sobota 03.12.2022 r.
17:00 1. † Jerzy Stachera – int od rodziny Kaniewskich z Suchedniowa.
2. † Patryk Młynarczyk – int. od uczestników pogrzebu.
II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r
08:30 1.  †† Dorota Staniszewska, Mariusz Młynarczyk, Jadwiga, Władysław, Stanisław, Krzysztof, Ludwik Czerwonka.
2. †† Zofia, Stanisław Zawada, Władysława, Jan Borowiec.
11:00  1. Za Parafian.
 2. † Andrzej Wrona – w 1 rocz. śmierci.
17:00 1. † Wiesława Młodawska.
2. † Barbara Orzechowska.

Ogłoszenia duszpasterskie, 1 Niedziela Adwentu, 27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
  2. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy osłonięte lampiony, abyśmy w blasku światła lampionów i świec, rozbudzili w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  4. Zapraszamy w I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. Spowiedź święta w pierwszy piątek w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.
  6. Przed świętami, w czwartek 22 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy tylko chorych, którzy zostaną nam zgłoszeni. Chorych prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii.
  7. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Można je nabywać w zakrystii. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. W sobotę, 3 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
  10. „Świeca, która tworzy polską wigilię – po raz kolejny pod tym hasłem możemy włączyć się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Akcja ta od prawie trzydziestu lat służy potrzebującym dzieciom i młodzieży, zapewniając im m.in. wypoczynek letni, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także  leczenie i rehabilitacje. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to dzieło radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Za świece składamy ofiarę: mała 10 zł, piramida, kula, złoty walec – 20 zł.
  11. Rekolekcje Adwentowe i spowiedź zaplanowaliśmy od 3 Niedzieli Adwentu, 11 grudnia.
  • środa – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich.
  • sobota – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.