Z ŻYCIA PARAFII: 16 grudnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Adwentu, 18.12.2022 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. W czwartek od godz. 8.00 odwiedzimy zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  3. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji i ubierania choinek w Sanktuarium w środę na godz. 18.00.
  4. Zapraszamy na Roraty do Sanktuarium codziennie o godz. 17.00, a w wigilię o godz. 8.00. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Apelu Maryjnego o godz. 21.00.
  5. Spowiedź święta w Sanktuarium podczas każdej Mszy św., w poniedziałek i czwartek przed Mszą św. o godz. 17.00, a od czwartku także w czasie Apelu Maryjnego o 21.00.
  6. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na świętowanie Bożego Narodzenia. W Wigilię Pasterka w Sanktuarium o północy. W Wąsoszy Pasterka o godz. 23.00, w Duraczowie o godz. 22.00, w Błotnicy o godz. 21.00.
  7. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
  8. Taca z drugiego dnia Świąt tradycyjnie przeznaczona jest na KUL.
  9. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  10. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy pięknych chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.