Z ŻYCIA PARAFII: 31 grudnia 2022

Intencje Mszy św. 2-08.01.2023 r.

Poniedziałek 02.01.2023 r.
17:00 1. †† Wypominki roczne.
2. † Grzegorz Gontek – od uczestników pogrzebu.
Wtorek 03.01.2023 r.
17:00 1. † Dorota Młynarczyk – od Emilii i Marka z dziećmi.
2. †† Mirosława Jedynak – w 23 rocz. śmierci, Józef, Helena Zapała, Zbigniew Szejna.
Środa 04.01. 2023 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. † Dorota Młynarczyk – od kuzynki Doroty ze Skrzyszowa.
Czwartek 05.01.2023 r.
17:00 1. O powołania kapłańskie i zakonne.
2. † Zofia Moczarska – od uczestników pogrzebu.
Piątek 06.01.2023 r. – Objawienie Pańskie.
08:30 1. †† Jan Szmit, Marianna i Czesław Młodawscy.
2. †† Zofia, Krystyna, Henryk Moczarscy.
11:00 1.  Za Parafian.
2. †† Alicja, Andrzej Dziura, Longina, Bronisław Chrzan, Monika, Julian Marasek.
17:00 1. †† Genowefa, Adam Panek oraz zmarłych z Rodziny.
2. O Boże błog., opiekę M.B.W. na kolejne lata życia dla Celiny i Stanisława Rowińskich w 50. rocz. ślubu oraz dla ich dzieci i rodzin.
Sobota 07.01.2023 r.
17:00 1. † Dorota Młynarczyk – od Pauliny Kołodziej z rodziną.
2. † Krzysztof Jedynak – od Doroty Łukomskiej.
Niedziela 08.01.2023 r.  – Chrzest Pański.
08:30 1. †† Genowefa, Bronisław Słoka, Stanisława, Jan, Józef Lachowscy.
2.
11:00 1. Za Parafian.
2. † Grzegorz Ślęzak – od Justyny z rodziną.
17:00 1. † Zofia Moczarska – od córki Agnieszki z rodziną.
2. †† Bolesław, Ryszard Adach, Franciszka i Stanisław Lachowscy.

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1.01.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy Nowy Rok prosząc o orędownictwo Maryi. Modlimy się w łączności z całym Kościołem o pokój na świecie.
  2. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej. Dzieci otrzymają medaliki. Ze względy na ograniczenie miejsc w kaplicy, proszę, aby z dzieckiem przyszedł jeden rodzic.
  4. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych wypraszając dla zmarłych dar Bożego Miłosierdzia.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  7. W piątek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. według porządku niedzielnego. W Wąsoszy i Duraczowie o godz. 9.45. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznaczenie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  8. To także I piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
  9. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 7 stycznia od godz. 8.00.
  10. Od poniedziałku, 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Celem kolędy jest błogosławieństwo rodziny, domu i odwiedziny duszpasterskie. W duchu wspólnej modlitwy wizyta ma umożliwić wzajemne poznanie się duszpasterzy i parafian, ich problemów i radości. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą, Pismo święte.
  11. Program kolędy jest następujący:

Poniedziałek, 2.01.2023 r.

od godz. 9.00: Duraczów: 2 księży od Mokrej;

od godz. 11.00: Błotnica Nowa, mieszkania przy kopalni – 1 ksiądz od mieszkań przy kopalni w stronę Błotnicy.

Wtorek, 3.01.2023 r.

Błotnica Stara: od godz. 9.00: jedna strona – od strony sklepu – 2 księży.

Środa, 4.01.2023 r.

Błotnica Stara: od godz. 9.00: druga strona – od strony numerów nieparzystych – 2 księży.

Czwartek, 5.01.2023 r.

Janów: od godz. 9.00: 2 księży od strony lasu w kierunku torów;

1 ksiądz od strony zalewu w kierunku torów.

1. Ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego i odwiedziny chorych nie będzie kolędy w piątek i sobotę. Nie będzie także Mszy św. w I sobotę miesiąca w Błotnicy.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  • poniedziałek – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Najzanzu, biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku i opieki świętej Bożej Rodzicielki Maryi na każdy dzień Roku Pańskiego 2023. Szczęść Boże.