Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Adwentu, 22.12.2019 r.

1. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 17.00 oraz w wigilię o godz. 8.00. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i Apelu Maryjnego o godz. 21.00.
  3. Spowiedź święta w Sanktuarium podczas Mszy św. i Apelu Maryjnego o 21.00.
  4. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na świętowanie Bożego Narodzenia. W Wigilię Pasterka w Sanktuarium o godz. 24.00. Po Pasterce tradycyjnie połamiemy się opłatkiem. W Wąsoszy Pasterka o godz. 23.00 i w Duraczowie o godz. 22.00.
  5. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  6. W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego.
  7. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za choinki na Boże Narodzenie.
  8. Bardzo dziękujemy za przygotowanie dekoracji świątecznych naszym Parafiankom z Koła Gospodyń z Czarnej i Czarnieckiej Góry i ubranie dwóch choinek, także naszym Parafiankom za udekorowanie pozostałych choinek. Bóg zapłać.
  • 26. XII. – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
  • 27. XII. – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
  • 28. XII. – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy pięknych chwil przy wigilijnym stole i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.