Author Archives: aidg_czarna

Intencje Mszy Świętych 03.12 – 09.12.2018 r.

Poniedziałek 03.12.2018 r.
17:00 1. Wypominki Roczne.
2. † Grażyna Kowalczyk – 30 dzień po śmierci.
Wtorek 04.12.2018 r.
17:00 1. †† Daniela Socha w 2 rocz. śmierci i Henryk Socha.
2. † Barbara Ślusarczyk.
Środa 05.12.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę M.B. Wychowawczyni, Dary Ducha Świętego dla Natalii, Tomasza, Joanny, Kamila, Klaudii, Wiktorii, Damiana, Kacperka i ich Rodziców.
Czwartek 06.12.2018 r. I Czwartek. 
17:00 1. O powołania Kapłańskie i Zakonne.
2. † Grażyna Kowalczyk – od Rodziny Słoków.
Piątek 07.12.2018 r. I Piątek.
17:00 1. †† Maria Maciążek w 8 rocz. śmierci i Marian.
2. †† Stanisław i Zenon Młynarczyk.
Sobota 08.12.2018 r. Niepokalane Poczęcie N.M.P
09:00 O bł. Boże, łaskę zdrowia i opiekę MB Czarneckiej dla Heleny.
17:00 1. †† Mieczysław Basiak w 4 rocz. śmierci i Janina Basiak.
2. † Bogusław Werens – od pracowników Szkoły Podstawowej w Mroczkowie.  .
Niedziela 09.12.2018 r. 
08:30 1. † Jan Karbownik w 2 rocz. śmierci.
2. † Zofia Połeć.
11:00 1. Za Parafian.
2. † Zofia Fitas w 11 rocz. śmierci.
17:00 1. † Stanisława Werens – od koleżanek Synowej z pracy.
2. † Henryk Plewa.

Intencje Mszy Świętych 26.11 – 02.12.2018 r.

Poniedziałek 26.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Janina Basiak.
Wtorek 27.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Janina, Bolesław, Florentyna i Stanisław.
Środa 28.11.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Listopadowe.
Czwartek 29.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Daniela, Bogumił i Tadeusz.
Piątek 30.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. † Wiesław Kos w 30 dzień po śmierci.
Sobota 01.12.2018 r.
17:00 1. Za zmarłych księży Wojciecha Wranę, Ireneusza Skórę, Mariusza Kaspar i Mirosława Surygałę.
2. Za cierpiących w czyśćcu.
Niedziela 02.12.2018 r. 
08:30 1. †† Kazimierz Mufazałów,  Jadwiga, Tadeusz, Zbigniew Lachowscy.
2. †† Stanisław Zawada, Władysława i Jan Borowiec.
11:00 1. Za Parafian.
2. † Józefa Krawczyńska w 14 rocz. śmierci.
17:00 1. †† Franciszek i Stanisława.
2. †† Zdzisław Wasik i Leokadia.

Intencje Mszy Świętych 19.11 – 25.11.2018 r.

Poniedziałek 19.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Marian Maciążek w 9 rocz. śmierci oraz Maria.
Wtorek 20.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Ryszard Kołodziej – od sąsiadów z ul. Koneckiej.
Środa 21.11.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Listopadowe.
Czwartek 22.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Anna, Jan, Krzysztof Kamińscy.
Piątek 23.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. † Janina Basiak w 30 dzień po śmierci.
Sobota 24.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Ryszard Kołodziej – od sąsiadów z ulicy Koneckiej.
Niedziela 25.11.2018 r. Chrystusa Króla. 
08:30 1. † Kornel Wychowaniec w 7 rocz. śmierci.
2. †† Janina, Bolesław, Florentyna i Stanisław.
11:00 1. Za Parafian.
2. † Stefan Pluta.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Kazimiera i Roman Klusek.

Intencje Mszy Świętych 12.11 – 18.11.2018 r.

Poniedziałek 12.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Helena  Werens – od Rodziny Gawrońskich z Koprzywnicy.
Wtorek 13.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Bogusław   Werens – od pracowników Centrum usług wspólnych w Stąporkowie.
Środa 14.11.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Listopadowe.
Czwartek 15.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. † Bogusław Werens – od uczestników Pogrzebu w 30 dzień po śmierci.
Piątek 16.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. † Ryszard Kołodziej – od sąsiadów z ulicy Koneckiej.
Sobota 17.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Grzegorz, Wiesława Dajczer oraz zmarłych z Rodzin Dajczerów i Góreckich.
Niedziela 18.11.2018 r. 
08:30 1. † Tomasz Fitas w 3 rocz. śmierci.
2. † Edward Młynarczyk w 13 rocz. śmierci.
11:00 1. Za Parafian.
2. † Grzegorz Dajczer w 1 rocz. śmierci.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Stanisław, Genowefa i Wiktoria Młodawscy; Tadeusz, Zygmunt i Teresa Gontek.

Imieniny Naszego Księdza Proboszcza

„DOBRY PASTERZ,

UKSZTAŁTOWANY WEDŁUG SERCA BOGA,

JEST NAJWIĘKSZYM SKARBEM,

JAKI BÓG MOŻE PRZYDZIELIĆ PARAFII.

JEST TO NAJCENNIEJSZY DAR BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”

św. Jan Maria Vianney

 

Drogi księże Proboszczu!

W dniu Twoich imienin pragniemy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych oraz wielu radosnych chwili!

Niech Duch Święty opromienia swym światłem  każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi,

Bóg obdarzy Cię dobrym zdrowiem, radością,

a Maryja niech przygarnia Cię do swego serca i wyprasza łaski na dalszą pracę w naszej parafii.

Szczęść Boże!

 

Imieniny Naszego Księdza Proboszcza - 05.11.2018

===>  Wszystkie zdjęcia 

Intencje Mszy Świętych 05.11 – 11.11.2018 r.

Poniedziałek 05.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. Wypominki Roczne.
Wtorek 06.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Helena  Werens w 30 dni po śmierci.
Środa 07.11.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Listopadowe.
Czwartek 08.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. † Helena Werens – od Rodziny Stefańskich z Rokietnika.
Piątek 09.11.2018 r. 
17:00 1. Listopadowe.
2. † Anita Polewana.
Sobota 10.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Ryszard Kołodziej od Brata z Rodziną.
3. † Marcin Ziętek.
Niedziela 11.11.2018 r. 
08:30 1. †† Piotr, Mirosław Gonciarz, Antoni, Krystyna Kowalczyk, Pelagia, Stanisław.
2. O Boże błogosławieństwo, opiekę macierzyńską M.B. Czarneckiej dla Joanny i Henryka Skrzypczyk w 55 rocz. ślubu.
11:00 1. Za Parafian
2. Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B. Wychowawczyni dla Grażyny Szymanowskiej w dniu urodzin.
17:00 1. Listopadowe.
2. Dziękczynna z prośbą o Boże błog. macierzyńską opiekę M.B. Czarneckiej dla Wiesława Basiak w 60 Rocz. Urodzin.

Intencje Mszy Świętych 29.10 – 04.11.2018 r.

Poniedziałek 29.10.2018 r.
17:00 1. O Boże błog. opiekę macierzyńską M.B. Czarneckiej dla Adama i Anny w rocznicę urodzin.
2. † Ryszard Kołodziej – od Rodzin Araków i Płatkowskich.
Wtorek 30.10.2018 r.
17:00 1. †† Antoni i Anastazja Chudzik i zmarłych z Rodziny.
2. Dziękczynna z prośbą o błog. Boże, opiekę M.B. Wychowawczyni dla Krystyny i Stanisława Komisarczyk w 40 rocz. ślubu i całej Rodziny.
Środa 31.10.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. †† Edward, Mirosława, Franciszek, Irena, Marianna, Czesław, Lucyna, Marian i Alicja Jedynakowie.
Czwartek 01.11.2018 r. Wszystkich Świętych.
08:30 1. †† Eugeniusz, Alina, Andrzej, Genowefa Sroka; Helena, Antoni, Tadeusz, Elżbieta Zamachowscy.
2. †† Marianna, Wacław Kowalczyk; Józef Kuśmierczyk.
11.00 1.  Za Parafian.
2. †† Eugeniusz, Maria Turańscy; Marianna, Bolesław Kusiak.
17:00 1. Listopadowe.
2. O powołania kapłańskie i zakonne.
Piątek 02.11.2018 r. Dzień Zaduszny.
08:30 1. † Jerzy Ziętek od Rodziny z Olkusza.
11.00 1. † Jerzy Ziętek od Pracowników SUW.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Danuta Górecka.
Sobota 03.11.2018 r.
17:00 1. Listopadowe.
2. † Wojciech Nowak – od pracowników Urzędu Miejskiego w Stąporkowie.
Niedziela 04.11.2018 r. 
08:30 1. † Agata Duma.
2. † Juzef Walus.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Karolina i Zenon Kos.
17:00 1. Listopadowe.
2. †† Kazimiera, Stanisław, Wanda, Józef Jędrychowscy.

Intencje Mszy Świętych 22.10 – 28.10.2018 r.

Poniedziałek 22.10.2018 r.
17:00 1. † Stanisław Siomkowski – od Firmy Pogrzebowej Eden.
2. † Krzysztof Kij – od Mamy.
Wtorek 23.10.2018 r.
17:00 1. †† Antonina, Wojciech, Zofia, Władysław, Stefan, Waleria, Czesława z Rodziny Młynarczyków.
2. †† Franciszek, Franciszka, Zofia, Władysław, Edward, Antoni, Marianna Fidała.
Środa 24.10.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. † Stanisław Siomkowski – w 30 dzień  po śmierci.
Czwartek 25.10.2018 r. 
17:00 1. † Krzysztof Kij – w 30 dni po śmierci.
2. † Ryszard Kołodziej – 30 dni po śmierci.
Piątek 26.10.2018 r. 
17:00 1. † Halina Pera.
2. † Krzysztof Kij – od Brata Witolda z Rodziną.
Sobota 27.10.2018 r.
17:00 1. †† Paulina, Teofil Kos; Zmarłych z Rodzin Kosów i Dawidewiczów .
2. † Ryszard Kołodziej – od sąsiadów z ulicy Koneckiej.
Niedziela 28.10.2018 r. 
08:30 1. †† Jadwiga, Tadeusz, Zbigniew Lachowscy oraz Kazimierz Mufazałów.
2. †† Łukasz Skrzypczyk, Franciszek Zofia Skrzypczykowie.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Zdzisław, Tomasz, Edward Sidor oraz Stanisław Zynkowski i Sabina Dąbrowska.
17:00 1. O błogosławieństwo Boże z prośbą o macierzyńską opiekę M.B. Czarneckiej dla Jana w 75 rocz. urodzin.
2. † Tadeusz Blinstrub.

Poniedziałek 15.10.2018 r.
17:00 1. †† Ewa, Walerian, Łucja, Edward Dziubowie.
2. † Zofia Krawczyk – int. od syna z Rodziną.
Wtorek 16.10.2018 r.
17:00 1. †† Stanisława i Franciszek.
2.  O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. Wychowawczyni dla Barbary i Marka Skrobiszów i całej Rodziny.
Środa 17.10.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. †† Grzegorz Dajczar, Wiesława Dajczar; Zmarłych z Rodzin Góreckich i Dajczarów.
Czwartek 18.10.2018 r. 
17:00 1. Dziękczynna z prośbą o błog. Boże, opiekę M.B. Wychowawczyni, zdrowie i potrzebne łaski dla Eweliny Marzec.
Piątek 19.10.2018 r.
17:00 1. † Danuta Górecka – od sąsiadów z Koziej Woli.
2. †† Stanisław Maleńczuk w 15 rocz. śmierci; Stanisława, Kazimierz Rogula; Aleksandra i Włodzimierz Maleńczuk.
Sobota 20.10.2018 r.
17:00 1. O łaskę zdrowia, Boże błog. opiekę M.B. Wychowawczyni dla Michała Ciszewskiego oraz dobre wyniki w nauce i sukcesy sportowe dla Marcela Ciszewskiego.
2. O Boże błogosławieństwo, macierzyńską opiekę M.B. Czarneckiej dla Anny i Mariusza Fronczkowskich w 20 rocz. ślubu.
Niedziela 21.10.2018 r. 
08:30 1. †† Zbigniew Brzeziński w 1 rocz. śmierci i i Mirosław Brzeziński.
2. †† Władysława i Józef Chałubińscy.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Stanisława, Antoni i zmarłych z Rodziny Szmidtów.
17:00 1. Dziękczynna w 21 rocz. ślubu o błog. Boże opiekę M.B. Wychowawczyni i wszelkie łaski dla Anny i Marka Śliwińskich.
2. † Bogusław Werens w 30 dzień po śmierci.

Intencje Mszy Świętych 08.10 – 14.10.2018 r.

Poniedziałek 08.10.2018 r.
17:00 1. † Karol Widuliński – od uczestników Pogrzebu.
2. Dziekczynno błagalna z prośbą o błog. Boże opiekę M.B. Wychowawczyni i zdrowie dla całej Rodziny.
Wtorek 09.10.2018 r.
17:00 1. O błog. Boże z prośbą o dalszą macierzyńską opiekę M.B. Czarneckiej dla Agnieszki i Piotra Saneckich w 25 rocz. ślubu.
2. †† Longina Chrzan, Bronisław, Alicja, Andrzej Dziura; Monika i Julian Marasek.
Środa 10.10.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2.  O zdrowie błog. Boże, opiekę M.B. Wychowawczyni dla Natali i Tomasza, Joanny, Kacperka, Wiktorii, Klaudi,Damiana, Kamila i ich Rodziców.
Czwartek 11.10.2018 r.
17:00 1. † Ilona Łuczyńska; Felicja Włodarczyk.
2. † Zofia Krawczyk – 30 dzień po śmierci.
Piątek 12.10.2018 r.
17:00 1. † Anita Polewana – od uczestników Pogrzebu.
2. † Danuta Górecka – od sąsiadów z Koziej Woli.
Sobota 13.10.2018 r.
17:00 1. †† Wanda i Jan Sztandera.
2. † Emilia Cygan – int. od Rodziny Sowów.
Niedziela 14.10.2018 r. 
08:30 1. †† Marianna, Stefan Fitas; Dziadków Fitasów i Trudnosów; Henryk, Maciej Orman.
2. †† Edward Dzwonnik; Renata Skawińska.
3.  †  Krystyna Dziurdź – w 7 rocz. śmierci.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Jarosław Kołodziej; Adam Kołodziej.
17:00 1. †† Jadwiga, Edward i Jerzy Szmit.
2. †† Albert, Zbigniew, Radosław, Anna, Hieronim Wąsowscy; Stanisława i Stanisław Salata.

Intencje Mszy Świętych 01.10 – 07.10.2018 r.

Poniedziałek 01.10.2018 r.
17:00 1. Wypominki Roczne.
2. O błog. Boże, Dary Ducha Świętego, opiekę M.B. Wychowawczyni dla Mikołaja w 10 rocznicę urodzin.
Wtorek 02.10.2018 r.
17:00 1. †† Rozalia Cybuch, Józef i Józef.
2. † Danuta Górecka w 30 dzień po śmierci.
Środa 03.10.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. † Anita Polewana – od uczestników Pogrzebu.
Czwartek 04.10.2018 r. I Czwartek.
17:00 1. O powołania Kapłańskie i Zakonne.
2. † Bonifacy Słoka – od uczestników Pogrzebu.
Piątek 05.10.2018 r. I Piątek.
17:00 1. O błog. Boże, opiekę M.B. Czarneckiej i potrzebne łaski dla uczestników Rekolekcji z Bielin.
2. † Stefan Tomsia – 30 dzień po śmierci.
Sobota 06.10.2018 r.I Sobota.
15.00   Ślub
17:00 1. O zdrowie,Boże błog. opiekę M.B. Wychowawczyni dla Filipa Bojanowskiego z okazji 10 rocz. urodzin.
2. †† Hieronim, Waleria i Antoni Chrabąszcz.
Niedziela 07.10.2018 r. M. Bożej Różańcowej.
08:30 1. Dziękczynno błagalna za 80 lat życia Teresy Jakubowskiej z prośbą o błog. Boże i dalszą opiekę M.B. Czarneckiej dla Dzieci, Wnuków i całej Rodziny.
2. O błog. Boże, opiekę M.B.Wychowawczyni  i zdrowie dla Jadwigi Chyb w 85 rocz. urodzin.
3.  Dziękczynno – błagalna z prośbą o błog. Boże, opiekę M.B Czarneckiej i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Piotra Szymańskich w 10 rocz. ślubu oraz ich córki Pauliny.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Janina,Stanisław,Zygmunt,Stefan Polewany; Tadeusz, Marianna, Stanisław Cymerys.
16:00 1. O Boże błog. opiekę M.B. Wychowawczyni dla Julii z okazji 18 rocz. urodzin.
2. † Wiesław Kurp w 3 rocz. śmierci.

Intencje Mszy Świętych 24.09 – 30.09.2018 r.

Poniedziałek 24.09.2018 r.
17:00 1. † Ryszard Gwarek – od uczestników Pogrzebu.
2. † Anita Polewana – 30 dzień po śmierci.
Wtorek 25.09.2018 r.
17:00 1. † Ryszard Gwarek – od uczestnikw Pogrzebu.
2. O błog. Boże opiekę M.B. Czarneckiej i łaskę poprawy zdrowia dla Szymona.
Środa 26.09.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O zdrowie i błog. Boże dla Natalii, Kamila, Wiktorii, Kacperka, Klaudi, Damiana, Joanny i ich Rodziców.
Czwartek 27.09.2018 r. 
17:00 1. †† Bogdan Sionkowski w 10 rocz. śmierci i Stefan Sionkowski w 14 rocz. śmierci.
2. O błog. Boże opieke M.B. Czarneckiej Wychowawczyni, wiarę, zdrowie i prawidłowy rozwój dla Karoliny Wielgus.
Piątek 28.09.2018 r.
17:00 1. † Karol Widuliński – od uczestników Pogrzebu.
2. †† Franciszka, Władysław, Stefania, Zdzisław z Rodziny Stańczyk; Jan Fitas; Władysława i Józef Dzwonnik.
Sobota 29.09.2018 r.
15.00 Msza Św. Trzeźwościowa w intencji osób uzależnionych od alkoholu.
17:00 1. O błog. Boże, opiekę M.B. Wychowawczyni dla Zbigniewa i Justyny w 25 rocz. ślubu oraz ich Córek.
2. †† Antoni Antoś, Ewa Gustaw.
Niedziela 30.09.2018 r. 
08:30 1. † Roman Duma.
2.  Dziękczynno – błagalna z prośbą o błog. Boże, opiekę M.B Czarneckiej dla Danuty i Romana Rurarczyk w 40 rocz. ślubu.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Agata,Edward,Leszek,Julia, Piotr, Władysław, Maria z Rodziny Cichackich.
17:00 1. †† Genowefa i Czesław Dudzic oraz ich Krewni.
2. O błog. Boże, opiekę M.B.Wychowawczyni dla Piotra w rocznicę urodzin i Jana w pierwszą rocznicę urodzin.

Intencje Mszy Świętych 17.09 – 23.09.2018 r.

Poniedziałek 17.09.2018 r.
17:00 1. † Henryk Stąporek – od uczestników pogrzebu.
2. † Ryszard Gwarek –  od uczestników pogrzebu.
Wtorek 18.09.2018 r.
17:00 1.  O Dary Ducha Świętego i opiekę M.B. Wychowawczyni dla Klaudi, Kamila i Damiana.
2. † Karol Widuliński – od kolegi Wojtka Szczęśniaka.
Środa 19.09.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. Wychowawczyni dla Izy.
Czwartek 20.09.2018 r.
17:00 1. † Bonifacy Słoka – od Rodziny Parysz.
2. † Ryszard Gwarek –  od uczestników pogrzebu.
Piątek 21.09.2018 r.
17:00 1.  Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Damiana z okazji 24 urodzin.
2. † Ryszard Gwarek – od uczestników pogrzebu .
Sobota 22.09.2018 r.
17:00 1. †† Zygmunt Misiowiec w 23 rocz. śmierci, Władysława i Antoni Misiowiec, oraz Romuald.
2. † Karol Widuliński – 30 dzień po śmierci.
Niedziela 23.09.2018 r. 
08:30 1. †† Marianna, Józef Rupniewscy; Jan, Janina, Michał Karbownik.
2. †† Jolanta, Marcin Góreccy; Zdzisław, Aniela, Władysław Kos.
11:00 1. Za Parafian.
2. † Mirosław Trudnos.
17:00 1. †† Stanisława, Wacław, Piotr, Józef, Marianna, Józef, Janina, Roman z Rodziny Kosów; Marianna, Bolesław, Włodzimierz z Rodziny Jaworowskich.
2. Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. Wychowawczyni dla Ewy i Agnieszki oraz ich Rodziców.

Intencje Mszy Świętych 10.09 – 16.09.2018 r.

Poniedziałek 10.09.2018 r.
17:00 1. † Janina Polewana – w 1 rocz. śmierci.
2. † Bonifacy Słoka – int. od uczestników pogrzebu.
Wtorek 11.09.2018 r.
17:00 1. † Henryk Stąporek – od Siostry i Szwagra z Mokrej.
2. † Emilia Cygan.                                        
  Środa 12.09.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O opiekę Matki Bożej Czarneckiej i łaskę zdrowia dla Genowefy.
Czwartek 13.09.2018 r.
17:00 1. †† Jan i  Maria Kusiak; Władysława i Antoni Szymczyk.
17:30    Nabożeństwo Fatimskie.
Piątek 14.09.2018 r.
17:00 1. † Henryk Stąporek – od Rodzin Świerczów i Milewiczów z Końskich.
2.  O błog. Boże opiekę M.B. Wychowawczyni ,łaskę wiary,zdrowie i prawidławy rozwój dla Karoliny Wielgus.
Sobota 15.09.2018 r.
16:00 Ślub.
17:00 1. †† Weronika i Roman Sikora.
2. †† Tomasz w 4 rocz. śmieci; Janina, Tadeusz, Ludwik, Józefa Szczepanik.
Niedziela 16.09.2018 r. 
08:30 1. †† Józef, Szymon, Leopold, Genowefa, Józef Salata; Franciszka i Waleria z Rodziny Polewanych.
2. ††Tadeusz, Jadwiga, Zbigniew Lachowscy; Kazimierz Mufazałów.
11:00 1. Za Parafian.
2. †† Józef Kozubski, Mirosław Jabłoński, Małgorzata Jabłońska; Zmarłych z Rodzin Kozubskich, Szewczuków i Michnickich.
17:00 1. †† Bronisław i Leokadia Kloczkowscy oraz zmarłych z Rodziny Kloczkowskich.
2. O błog. Boże i opiekę M. B. Wychowawczyni dla Jagody i Seweryna Ślusarczyk w 1 rocz. ślubu od Rodziców i Rodzeństwa.

Intencje Mszy Świętych 03.09 – 09.09.2018 r.

Poniedziałek 03.09.2018 r.
17:00 1. Wypominki Roczne.
2. †† Bronisława i Antoni Rurarczyk.
Wtorek 04.09.2018 r.
17:00 1. †† Zofia i Hieronim Wrocławscy;  zmarłych z Rodzin Wąsowskich i Wiśniewskich.
2. † Henryk Stąporek – w 30 dzień po śmierci.
Środa 05.09.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. Wychowawczyni dla Anny i Rafała w 20 rocz. ślubu i ich dzieci.
3. Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo opiekę M.B.Wychowawczyni i potrzebne łaski dla Sylwi i Grzegorza w 20 rocznicę ślubu.
Czwartek 06.09.2018 r. I Czwartek
17:00 1. O powołania kapłańskie i zakonne.
2. †† Henryk i Halina Stąporek – od Rodziny Lachowskich.
Piątek 07.09.2018 r.I Piątek.
17:00 1. † Emilia Cygan.
2. †† Gustaw Kowalczyk w 4 rocz. śmierci; Zuzanna, Nikodem, Andrzej, Lech i zmarłych z Rodziny Matyniów.
Sobota 08.09.2018 r.
17:00 1. Dziękczynna z prośbą o dalsze Błogosławieństwo, Macierzyńską opiekę M.B. Czarneckiej dla Izabeli i Jacka w 10 rocz. ślubu.
2. † Ryszard Gwarek od Sąsiadów.
Niedziela 09.09.2018 r. 
08:30 1. †† Bronisław, Antoni, Zofia, Józef, Marianna, Katarzyna Brzezińscy; Leokadia, Józef,Gabriela, Edward, Jerzy Góreccy; Irena, Jan Tuśnio.
2. †† Józef, Stefania, Józef Jedynak; Dariusz Młodawski; Genowefa i Bronisław Owczarczyk.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Robert, Mieczysław, Anastazja, Teofil Salata; Kazimiera i Józef Świtoń.
17:00 1. †† Kamila, Zbigniew, Marian, Zofia, Stanisław, Ryszard, Lucjan z Rodzin Stąporek i Kusztali.
2. †† Maria, Edward Kloczkowscy; Stanisław Stępień.

Intencje Mszy Świętych 27.08 – 02.09.2018 r.

Poniedziałek 27.08.2018 r.
17:00 1. † Ks. Klemens Rusin.
2. †† Henryk i Halina Stąporek – od Rodziny Ziętków.
Wtorek 28.08.2018 r.
17:00 1. O opiekę M.B. Czarneckiej i Miłosierdzie Boże dla Kolegi.
2. † Bonifacy Słoka w 30 dzień po śmierci.
Środa 29.08.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O błog. Boże, opiekę M.B. Czarneckiej i potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej dla Ks. Piotra.
Czwartek 30.08.2018 r.
17:00 1. † Kazimierz Żabiński.
2. † Stanisława Werens.
Piątek 31.08.2018 r.
17:00 1. † Bronisław Sidor – od wnuczki Marzeny z Mężem i Dziećmi.
2. †† Rodzice Antoni i Marta Rusin.
Sobota 01.09.2018 r.
12:00 Msza Święta w 19 Rocznę Koronacji Obrazu M.B. Czarneckiej Wychowawczyni.
16:00 Ślub.
17:00 1. †† Kazimiera, Stefan, Jan Szmit; Janina i Stefan Kusiak.
2. †† Stefania i Bronisław Słoka.
Niedziela 02.09.2018 r. – Rocznica Koronacji Obrazu.
08:30 1. †† Marianna, Stefan Trudnos; Tomasz Fitas.
2. †† Bronisław, Genowefa, Maria, Władysława i Franciszek Słoka.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Henryk Hrapek, Bronisława, Franciszek, Zofia, Edward, Stefania, Marian z Rodziny Młynarczyków.
3. †† Kornelia i Gustaw Szymanowscy; Wojciech i Feliksa Basiak.
17:00 1. †† Anna i Marian Widulińscy.
2. †† Stefania i Kazimierz.

Intencje Mszy Świętych 20.08 – 26.08.2018 r.

Poniedziałek 20.08.2018 r.
17:00 1. †† Daniela, Bogumił i Tadeusz.
2. † Marek Jedynak w 1 rocznicę śmierci.
Wtorek 21.08.2018 r.
17:00 1. †† Władysław, Brinisława Kalinowscy.
2. †† Longina Chrzan i Bronisław; Monika i Julian Marasek; Alicja i Andrzej Dziura.
Środa 22.08.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O zdrowie, Błogosławieństwo Boże i opiekę MB Czarneckiej dla Damiana w 24 rocznicę urodzin.
Czwartek 23.08.2018 r. 
17:00 1. †† Halina Mieszkowska i zmarli z jej rodziny.
2. O wypełnienie się woli Bożej, błogosłąwieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny i Łukasza oraz szczęśliwy poród dla Anny.
Piątek 24.08.2018 r.
17:00 1. † Wojciech Nowak – od Pracowników Urzędu Miejskiego w Stąporkowie.
2. † Stanisława Werens 30 dzień po śmierci.
Sobota 25.08.2018 r.
12:00 Chrzest.
16:00 Ślub.
17:00 1. †† Bonifacy, Helena, Walerian, Franciszka z Rodziny Polewanych; Wincenty i Franciszka Młynarczyk.
Niedziela 26.08.2018 r. – MB Częstochowskiej
08:30 1. †† Marianna i Józef Rupniewscy.
2. †† Marianna, Tadeusz Werens; Kamila, Marian, Zbigniew Stąporek; Gabierala, Edward Góreccy.
11:00 1. Za Parafian
2. †† Helena, Władysław, Józefa, Franciszek Lipowscy; Marianna i Franciszek Kowalczyk.
17:00 1. †† Grażyna, Leokadia, Zbigniew, Krzysztof Werens.
2. Dziękczynno-błagalna z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę MB Wyczowawczyni dla Patrycji i Pawła Adach w 1 Rocznicę Ślubu.
20.15 1. †† Zmarli z Rodziny Sroków.

Intencje Mszy Świętych 13.08 – 19.08.2018 r.

Poniedziałek 13.08.2018 r.
17:00 1. † Tadeusz Kur.
2. † Łukasz Skrzypczyk – int. w 30. dzień po śmierci.
17:30 Nabożeństwo fatimskie.
Wtorek 14.08.2018 r.
17:00 1. † Piotr Śpiewanek – int. od uczestników pogrzebu.
2. † Łukasz Skrzypczyk – int. od cioci Hani z rodziną.
Środa 15.08.2018 r. Wniebowzięcie N.M.P.
08:30 1. Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Wychowawczyni w 53. rocz. ślubu Jadwigi i Edwarda.
2. †† Marianna Fitas, Stefan Gwarek, Antonina i Ludwik Ciaś.
11:00 1. Za Parafian.
2. †† Jan, Janina, Rozalia Kusztal, Tadeusz Leszczyński.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. †† Marianna, Jan Banasik.
20.15 1. †† Marianna, Piotr Gwarek, zmarli z rodzin: Lengrów, Gwarków.
2. †† Zmarli z rodzin: Majewskich, Nawrockich, Mamickich.
Czwartek 16.08.2018 r.
17:00 1. O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Wychowawczyni dla Doroty i Pawła w 15 rocznicę ślubu oraz całej rodziny.
2. †† Izabela, Wiesław, Daniela, Józef Kusiak.
Piątek 17.08.2018 r.
17:00 1. †† Regina i Józef Góreccy.
2. † Łukasz Skrzypczyk – int. od chrzestnej.
Sobota 18.08.2018 r.
Ślub:  Patrycja Bukowska i Kevin Flakowski.
17.00 1. †† Marianna Chrzan – 1 rocznica śmierci, Zenon Chrzan – 5. rocznica śmierci.
Niedziela 19.08.2018 r.
08:30 1. †† Mieczysław Błaszczyk – 15. rocznica śmierci.
2. †† Marianna Chlewicka.
11:00 1. Za Parafian.
2. †† Jerzy, Ignacy Młynarczyk; Romam Rzepecki, Halina Pera.
17:00 1. †† Bolesław, Stanisława, Józef Kosierkiewicz, Genowefa, Bronisław Wąsowscy.
2. O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Wychowawczyni dla Małgorzaty i Józefa w 30. rocznicę ślubu.
20.15 1. †† Genowefa, Czesław Dudzic oraz ich krewni.

Intencje Mszy Świętych 6.08 – 12.08.2018 r.

Poniedziałek 6.08.2018 r.
17:00 1. Wypominki roczne.
2. † Teodora Ciura – int. od siostry Władysławy.
Wtorek 7.08.2018 r.
17:00 1. † Wojciech Nowak – int. od pracowników Urzędu Miejskiego w Stąporkowie.
2. † Piotr Śpiewanek – 30. dzień po śmierci.
Środa 8.08.2018 r.
17:00 1. W intencjach do Matki Bożej Czarneckiej Wychowawczyni.
2. O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Wychowawczyni dla Joanny, Kamila, Klaudii, Wiktorii, Damiana, Kacperka, Natalii i rodziców.
Czwartek 9.08.2018 r.
17:00 1. †† Jadwiga, Eugeniusz, Stanisław Sroka.
2. O wypełnienie woli Bożej, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Wychowawczyni dla Katarzyny.
Piątek 10.08.2018 r.
Ślub Karolina Kula i Dariusz Gwarny.
17:00 1. †† Kołodziej Zofia, Władysław, Władysław.
Sobota 11.08.2018 r.
17:00 1. †† Zygmunt Gontek – 5. rocznica śmierci.
2. † Aleksander Maciejczyk – 11. rocznica śmierci.
Niedziela 12.08.2018 r.
08:30 1. O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Wychowawczyni dla Krystyny i Mariana Sroków w 40. rocznicę ślubu.
2. †† Jan Szmit – 4. rocznica śmierci, Marianna, Czesław Młodawscy.
11:00 1. Za Parafian.
2. †† Lucyna, Mieczysław, Henryk Migałka.
17:00 1. O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Wychowawczyni dla Ryszarda Kołodzieja w 80. rocznicę urodzin.
2. Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo, macierzyńską opiekę Matki Bożej Czarneckiej dla Ks. Grzegorza Lorensa w pracy kapłańskiej.
20.15 1. †† Gustaw, Joanna Rupniewscy.

Dzień Chorych

Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku, 4 sierpnia obchodziliśmy w naszym Sanktuarium Dzień Chorych, który rozpoczął się o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Eucharystii  pod przewodnictwem J.E. Bp. Adama Odzimka Ewangelię odśpiewał Ksiądz Andrzej Teper, rodem pochodzący z naszej parafii. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzył wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni, a na zakończenie pobłogosławił lekarstwa. Po uroczystości wszyscy wspólnie spotkali się na poczęstunku, przygotowanym jak co roku przez naszych parafian.

 

===> Zdjęcia