Czuwanie Młodych na Jasnej Górze

W dniu 24/25 października 2015r. odbyło się kolejne już Pallotyńskie Czuwanie Młodych na Jasnej Górze. Przebiegało ono pod hasłem „Chce się żyć!”; a wzięła w nim również udział młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Leszkiem Juda SAC. Była to wspaniała okazja do spotkania z rówieśnikami z innych pallotyńskich parafii z całej Polski, a także do wspólnej modlitwy i uwielbienia. Po powitaniu wszystkich przybyłych w Dolinie Miłosierdzia modliliśmy się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym udaliśmy się na pyszny bigos, który zaserwowali nam współbracia. Już posileni, udaliśmy się na porywający koncert zespołu Exodus 15, a po nim do Kaplicy Jasnogórskiej Pani, by wziać udział w Apelu. W czasie czuwania wysłuchaliśmy konferencji, następnie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wszyscy wspólnie uwielbiali Jezusa. Czuwanie zakończyło się uroczystą koncelebrą pod przewodnictwem księdza prowincjała Adriana Galbasa SAC, który skierował do młodzieży poruszającą homilię związaną z hasłem spotkania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe opaski, a radość i entuzjazm towarzyszyły im do końca spotkania.