Ogłoszenia duszpasterskie, 1 Niedziela Adwentu, 1.12.2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie.
 2. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy osłonięte lampiony.
 3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Zapraszamy w I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 5. Spowiedź święta w pierwszy piątek w Sanktuarium od godz. 16.30, w Wąsoszy od. godz. 15.30, w Duraczowie od godz. 18.00. Chorych w tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00, przed samymi świętami, 20 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy tylko chorych, którzy zostaną nam zgłoszeni.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Można je nabywać w zakrystii. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
 7. W sobotę, 7 grudnia na godz. 10.00 zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego na Dzień Skupienia dla narzeczonych.
 8. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na budowlane potrzeby naszych parafialnych cmentarzy. Już dzisiaj za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
 9. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po kolejnych Mszach nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
 10. W I piątek, 6 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 17.00.
 11. W sobotę, 7 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Błotnicy.
 12. Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej XXVI akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Za świece składamy ofiarę: mała 5 zł, piramida i kula – 15 zł.
 13. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.
 14. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. na Mszę św. o godz. 15.00 wraz z rodzicami. Spotykamy się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:
 • 3. XII. – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4. XII. – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych,
 • 4. XII. – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
 • 6. XII. – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
 • 7. XII. – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.