Ogłoszenia duszpasterskie, 1 Niedziela Adwentu, 3.12.2023 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. diakona Karola wraz z klerykami z naszego WSD w Ołtarzewie, którzy dzielą się świadectwem swojego powołania i po Mszach św. zbierają ofiary na Seminarium.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
  3. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie o godz. 17.00. Na Mszę św. przynosimy osłonięte lampiony, abyśmy w blasku światła lampionów i świec, rozbudzili w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijne stoły. Można je nabywać w zakrystii. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Bóg zapłać.
  5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas w Polsce pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”, od 30. lat służy potrzebującym dzieciom i młodzieży zapewniając im m.in. wypoczynek letni, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitację.
  7. Na przestrzeni tych lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to miliony rozprowadzonych świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości serc. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w pomoc niesioną dzieciom i młodzieży przez radomską CARITAS. Niech paląca świeca na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski. Po Wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Za świece składamy ofiarę: mała 10 zł, piramida, kula, złoty walec – 20 zł.
  8. Rekolekcje Adwentowe i spowiedź przedświąteczną zaplanowaliśmy od 3 Niedzieli Adwentu, 17 grudnia.
  9. W piątek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Mszę św. w Sanktuarium o godz. 9.00 i 17.00. W Wąsoszy Msza św. o godz. 15.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami. Zapraszamy do kaplicy domowej w Domu Rekolekcyjnym.
  11. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych wypraszając im Boże Miłosierdzie.
  12. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  13. W tym tygodniu patronuje nam:
  • czwartek – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i teolog, doktor Kościoła.
  1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Wychowawczyni w adwentowym przygotowaniu na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.