Ogłoszenia duszpasterskie, 1 Niedziela Wielkiego Postu, 6.03.2022 r.

 1. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych prosząc o Boże miłosierdzie.
 3. Za tydzień będzie można złożyć ofiary na remont ogrodzenia na cmentarzu. Za każdą ofiarę już dzisiaj bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do Sanktuarium o godz. 16.30, w Wąsoszy o godz. 15.30.
 5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 11.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
 6. Za pobożne uczestniczenie w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 7. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. W tym dniu będziemy otaczać naszą szczególną modlitwą wszystkie kobiety, aby zawsze wpatrywały się w najpiękniejszą z Kobiet – Maryję i z Niej czerpały wzór życia i świętości.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Domu Rekolekcyjnego dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają medaliki.
 9. Bardzo dziękujemy także za wszystkie dary złożone w ciągu całego tygodnia. Zostaną przekazane do Caritasu.
 10. Chcemy też dać jako parafia schronienie uchodźcom z Ukrainy jeśli będzie taka potrzeba z naszych parafii na Ukrainie. Udostępniliśmy na ten cel Dom Rekolekcyjny. Dlatego prosimy o środki czystości, higieniczne, chemię, środki opatrunkowe, artykuły spożywcze o dłuższym terminie ważności. Artykuły można składać w przedsionku wejścia do Domu Rekolekcyjnego. Jesteśmy w stałym kontakcie z Zarządem Prowincjalnym. Będziemy informować na bieżąco o sytuacji.
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Sympatykom naszej świątyni życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu i opieki Matki Bożej Wychowawczyni. Szczęść Boże.