Ogłoszenia duszpasterskie, 10 Niedziela Zwykła, 11.06.2023 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Polecamy dzieci i rodziców naszej modlitwie.
 2. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Wyjątkowo z racji oktawy różaniec fatimski odmówimy o godz. 16.30 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy w czasie procesji odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia z inicjatywy Świętego Jana Pawła II obchodzimy w całym Kościele od 1995 roku światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
 4. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała będą one podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 17.00. Po zakończeniu oktawy, od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.
 6. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w Wąsoszy w czwartek o godz. 18.00.
 7. W czwartek, na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 8. Bardzo dziękuję naszym Parafianom za przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało i wspólne wyznanie naszej wiary w realną obecność Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, ministrantom, Strażakom z Czarnej i Wąsoszy, członkiniom Żywego Różańca, paniom niosącym feretron, panu Tadeuszowi – organiście, moim współbraciom, panu Andrzejowi Jedynakowi za ofiarowanie chlebków. Nikogo nie chcę pominąć, dlatego wszystkim dziękuję za obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • wtorek – św. Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych;
 • środa – św. Michał Kozal, biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.
 1. Naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wychowawczyni w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.